Реклама

Астрономи констатували припинення утворення нових зірок у Всесвіті

( 8 Голосів, Всередньому: 4.38 із 5 )
Tuesday, 13 November 2012

зореутворення у ВсесвітіВсесвіт перестав створювати нові зірки. Цей факт констатувала міжнародна команда астрономів при обробці даних ширококутних інфрачервоних телескопів, а також телескопу Subaru, які встановлені на Гавайських островах і у Чилі.

Одним із основних завдань групи є встановлення всіх подробиць зореутворення із самого моменту формування Всесвіту і до наших днів. Як з'ясувалася, більша частина всіх коли-небудь існуючих зірок сформувалися приблизно в однаковий час, точніше у період між 9 і 11 мільярдами років тому, лише невелика частина з них - пізніше. Виходить, що 95% всіх зірок, що світили коли-небудь на небі, вже існували до моменту утворення Землі.

«Ми живемо в даний час у світі старих зірок. У Всесвіті все найголовніше вже сталося мільярди років тому», - повідомив Девід Собрал, керівник дослідження з Лейденського університету (Голландія). Він стверджує, що пік продуктивності утворення зірок у Всесвіті минув ще 11 мільярдів років тому, а вже у наступні роки утворення скоротилось у 30 разів. 

Нове дослідження було основане головним чином на пошуку альфа-частинок, які утворюються при зіткненні атомів водню у надрах зірок, і проходять крізь ущільнення простору. Такий метод дозволяє створити повну картину світу у певні моменти часу, а саме 2, 4, 6 і 9 мільярдів років тому. Телескопи нового покоління дозволяють зібрати набагато більший обсяг даних, ніж у попередні роки, а це значною мірою підвищує вірогідність висновків.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: globalscience.ru