Реклама

Фізики визначили як насправді виглядатиме подорож на швидкості світла

( 6 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Monday, 21 January 2013

подорож на швидкості світлаУ сотнях науково-фантастичних фільмів режисери демонструють нам те, що відчувають і бачать люди, які знаходяться всередині космічного корабля, що рухається у космосі на швидкості світла чи близькосвітловій швидкості. У більшості випадків звичною на наш погляд буде картина, коли зірки починають рухатися швидше і швидше, розтягуючись, врешті-решт, у суцільні лінії. Але згідно з даними команди вчених-фізиків, все, що показують нам у фільмах є абсолютно невірним, а подорож на швидкості світла чи у гіперпросторі повинна виглядати зовсім інакше.

Команда дослідників з Лестерського університету (University of Leicester), Великобританія, зробила з точки зору фізики аналіз того, що можуть побачити люди, які знаходяться у космічному кораблі, що розганяється до швидкості світла. І у них вийшло щось абсолютно відмінне від того, до чого ми звикли завдяки кінематографу.

Згідно зробленому аналізу, люди не зможуть побачити жодної зірки взагалі, завдяки фіолетовому зсуву ефекту Доплера. Цей ефект визначає, що коли точка спостереження рухається у бік джерела електромагнітного випромінювання, довжина хвилі випромінювання зменшується пропорційно швидкості руху. Для космічного корабля, швидкість якого наближається до швидкості світла, частота світла від зірок та інших джерел зміститься в область більш високих частот настільки, що це випромінювання перейде у спектр рентгенівського випромінювання, роблячи невидимим для людей усе, що ми бачимо у космосі.

подорож на швидкості світла

Замість світла від зірок люди побачать якусь нечітку картину космічного мікрохвильового випромінювання, частота якого переміститися в область частот світла видимого діапазону. З точки зору члена екіпажу космічного корабля буде видно якесь сірувате світло, що ллється з усіх боків з дуже яскравим диском у самому центрі по напрямку руху.

"Якби космічний корабель "Millennium Falcon" існував насправді і міг літати настільки швидко як у фільмі, то його команді потрібні були б спеціальні темні окуляри" - розповідає Райлі Коннорс, один із дослідників Лестерського університету, - "Крім цього, космічному кораблю буде необхідна досить сильна система захисту, здатна захистити космічний корабель і членів його екіпажу від шкідливого рентгенівського випромінювання, у яке перетвориться звичайне світло".

Дослідники розрахували, що інтенсивне рентгенівське випромінювання, у яке перетвориться світло зірок, стане джерелом тиску, який буде перешкоджати руху космічного корабля. Дослідники розрахували, що "рівень створюваного рентгенівським випромінюванням тиску буде порівнянний з рівнем тиску, який відчуває глибоководний апарат, що опустився у найглибше місце Тихого океану".

"Можливо режисерам майбутніх науково-фантастичних фільмів доведеться взяти до уваги реальні ефекти польотів на світлових і близькосвітлових швидкостях, що зробить їх фільми трохи більш реалістичними, але не настільки ефектними".

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org