Реклама

NASA розглядає можливість створення "силового щита" для космічних кораблів

( 10 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 20 January 2013

силовий щитNASA планує створити аналог фантастичного "силового щита" для захисту обшивки космічних кораблів - причому заснований на зрозумілих і реально існуючих технологіях.

Надзвичайну слабкість обшивки космічних кораблів письменники-фантасти частенько компенсують якимось "силовим щитом", який захищає відважних підкорювачів космосу від метеоритів, випромінювання і бластерів інопланетян. У NASA хочуть перетворити фантастику в реальність. Мова йде про розгортання на космічних кораблях захисних магнітних полів, як ті, що захищають Землю від згубного космічного випромінювання. Це дозволить здійснювати тривалі космічні перельоти, не побоюючись за здоров'я людей. Сьогодні космічна радіація вважається мало не головною проблемою освоєння Сонячної системи, оскільки вона обмежує час перебування у космосі.

У NASA вирішили вивчити можливість використання надпровідних магнітів для створення потужних локальних магнітних полів навколо житлових відсіків космічних кораблів. Застосування надпровідних котушок завжди вважалося перспективним підходом для створення щита, що відхиляє небезпечні частинки сонячного вітру. Однак протягом більше 40 років надійний магнітний захист для космонавтів створити так і не вдалося. Тим не менш, фахівці з Космічного центру Джонсона вважають, що технології надпровідників за останнє десятиліття стали набагато досконалішими і варто спробувати знову.

силовий щит NASA

Ескіз міжпланетного корабля з магнітним захистом на основі надпровідних котушок. Магнітні стрічки будуть запускатися на орбіту у вигляді модулів, які на борті корабля розвернуться у магнітні котушки (на зображенні стрічки мають темно-зелений колір, всередині система охолодження на основі гелію)

NASA виділило 500 тисяч доларів на розробку надпровідної магнітної котушки, яка зможе виробляти магнітне поле, достатнє для захисту космічного корабля. Передбачається, що вона буде складатися з надпровідних гнучких стрічок на основі таких тканин, як кевлар. При подачі струму стрічка буде розвертатися силою Лоренца, перетворюючись на магнітну котушку. Такі котушки закриють корабель по периметру і захистять його потужним магнітним полем. Оскільки торці циліндричного жилого корабля магнітне поле прикривати не буде, їх просто закриють потужним пасивним антирадіаційним захистом, аналогічним тому, що використовується у кораблі Orion.

Поки до реального використання надпровідникового магнітного щита далеко. Найближчим часом планується побудувати дослідний зразок і перевірити ефективність його роботи. Також необхідно оцінити вплив магнітного поля на здоров'я екіпажу та електроніку. Крім цього, доведеться вирішити завдання виробництва надпровідних стрічок довжиною від сотень метрів до кілометрів. Якщо всі ці цілі вдасться досягти, відпаде необхідність використання важкого пасивного захисту на основі алюмінію та полімерів. Тривалість польоту можна буде обчислювати роками, що у перспективі дозволить досягти навіть таких далеких куточків Сонячної системи, як Пояс Койпера.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru