Реклама

Низькоенергетичні ядерні реакції та безхмарне енергетичне майбутнє людства

( 6 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Saturday, 17 December 2011

LENR NASA холодний синтезУ ході недавньої презентації фахівці NASA розповіли про епохальні зміни, які обіцяє людству технологія низькоенергетичної ядерної реакції (LENR).

Результати тривалої наукової праці NASA свідчать про те, що низькоенергетична ядерна реакція з виділенням мінімуму гамма-випромінювання можлива, хоча і не є холодним термоядерним синтезом. На думку вчених NASA, LENR – це, скоріш за все, явище, пов'язане з резонансом водню у/на металевій ґратці. Таким чином у NASA вважають, що дотепер одержати експериментальні докази холодного термоядерного синтезу не вдавалося, включаючи нашумілий пристрій Андреа Россі, що так і не дозволив NASA провести повномасштабне тестування свого «реактора», пославшись на витік води і пари з 30-літрової ємності.

Проте, фахівці NASA бачать великі перспективи LENR, що використовує як паливо нікель і водень. Правда, роботи уцьому напрямку ведуться вже більше 18 років, і поки ніяких конкретних результатів немає. Дотепер тривають суперечки навіть про принципи, на яких засноване виділення енергії у ході приблизно спостережуваної низькоенергетичної ядерної реакції.

Однак у NASA сподіваються зробити прорив в області LENR і подарувати людству невичерпне екологічно чисте джерело енергії. Воно буде мати унікальні достоїнства, серед яких масштабованість - від мікроват до гігават; відсутність необхідності в антирадіаційному захисті реакторів, можливість використання на будь-яких транспортних засобах від електроскутерів до космічних кораблів, відсутність виділення парникових газів; дешеве паливо (нікелю вдосталь, а водень можна одержувати з води); можливість повної заміни викопного палива реакторами LENR.

lenr_nasa_big

Для людства розповсюдження LENR означає нову епоху енергетичної незалежності. Компактні потужні джерела енергії будуть живити двигуни автомобілів, літаків, кораблів, обігріють приміщення та освітять вулиці. Вивід вантажів у космос буде дешевим і безпечним. У NASA навіть накидали ескіз корабля із силовою установкою на базі низькоенергетичної ядерної реакції. Невеликий багаторазовий космічний апарат довжиною у 30-40 м і вагою 40-50 т зможе доставити на низьку навколоземну орбіту близько 9 т вантажу. При цьому він буде злітати та сідати як літак й обійдеться без величезних кріогенних баків з хімічним пальним.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru