Реклама

Китайські вчені спряли з графену довгі гнучкі та дуже міцні волокна

( 5 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Monday, 12 December 2011

графенове волокноУ Китаї за рахунок використання процесу мокрого прядіння вченим вдалося створити довгі, гнучкі але при цьому дуже міцні графенові волокна.

Китайські вчені змогли перетворити нанорозмірні пластівці оксиду графена у нитки довжиною кілька метрів. Ці міцні гнучкі волокна тепер можна зв'язати у вузли або вплести в електропровідні килимки. Дана технологія може стати ключем до широкого застосування унікальних властивостей графену у реальних пристроях, таких як гнучкі акумулятори та сонячні панелі.

Коли мова йде про фізичні властивості графена, завжди підкреслюють їхню унікальність. Двовимірні сітки атомів вуглецю мають неймовірно високу механічну міцність і б'ють рекорди по тепло- та електропровідності. На жаль, всі чудові властивості графена радують тільки вчених і лаборантів, оскільки дотепер не вдавалося знайти спосіб перетворити ці малюсінькі 800-нанометрові пластівці вуглецю у макромасштабні матеріали.

графенові волокна

Китайським вченим вперше вдалося виготовити довгі графенові нитки

Але, здається, вчені зі Чжецзянського університету нарешті вирішили цю проблему. Вони використовували промисловий процес під назвою мокре прядіння, що перетворює водяний розчин оксиду графена у волокна довжиною десятки метрів. Потім легкорозчинний оксид графену шляхом хімічного відновлення знову перетворюють у графен. У результаті на виході утворюються довгі графенові волокна.

сплетені графенові волокна

Графенове волокно можна сплітати зі звичайною вовною

Попередні зусилля в області виробництва макромасштабних структур із графену були зосереджені на виробництві графенових листів. Однак одиночні смужки у кілька міліметрів - це зовсім не те, що потрібно промисловості.

графенове волокно

Графенове волокно досить гнучке, щоб його можна було зв'язувати у вузлики

Ноу-хау китайських вчених полягає у використанні оксиду графена, що утворює рідкі кристали. Це в'язка «напіврідина» із зібраними в акуратні ряди молекулами оксиду графена, що дозволяє прясти з неї довге волокно. Схожий процес використовується для виробництва кевлару.

Технологія масового дешевого виробництва графенового волокна відкриває широкі перспективи для їхнього застосування у промисловості: від виготовлення «розумного» одягу та надміцних бронежилетів до розробки сонячних панелей і інших вузлів космічних апаратів.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru