Реклама

Сонячні панелі тонші за павутину можна буде вбудовувати прямо в одяг

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 10 April 2012

гнучка сонячна панельАвстрійські і японські дослідники представили сонячні панелі тонші за павутину, причому вони настільки гнучкі, що їх можна обернути навколо людської волосини.

Нова технологія відкриває можливість створення тонкоплівочних пристроїв із електродами товщиною всього близько 1,9 мікрометрів - це 1/10 від товщини найтонших сучасних сонячних панелей.

Ультратонка сонячна панель може знайти найширше застосування, адже її вага настільки мала, що її неможливо відчути людською рукою. Найтонші гнучкі сонячні панелі на полімерній основі можна вбудовувати в одяг, мобільні електронні пристрої, літальні апарати, медичні датчики для людей похилого віку, космічну техніку і т.д.

гнучка сонячна панель

Еластичні надтонкі сонячні панелі створені шляхом кріплення надтонких сонячних комірок на підкладку з еластичного полімеру

При цьому нові панелі володіють головною особливістю традиційних панелей - масштабованістю. Інакше кажучи: чим більша сонячна панель, тим більше електроенергії вона виробляє. Також завдяки малій товщині і гнучкості нова сонячна панель більш стійка до пошкоджень на злам і протикання. Зокрема, її можна розтягти на 300%, і панель продовжить працювати.

Ефективність перетворення світла в електроенергію у нової панелі невисока: близько 4,2%. Однак для такої технології це вже досягнення, адже сучасні важкі кремнієві панелі не можна нанести, наприклад, на легке вітрило яхти. За словами розробників, у комерційний продаж новинка надійде протягом п'яти років.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru