Реклама

Рука робота зі штучними сухожиллями здатна маніпулювати навіть найтендітнішими об'єктами

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 06 April 2012

рука роботаНа зустрічі Forschungszentrum Informatik у Карлсруе (Німеччина) вперше була представлена унікальна рука робота, здатна виконувати тонкі акуратні маніпуляції з різними предметами. Дослідження з розробки маніпулятора зі штучними сухожиллями проводилися у рамках європейського проекту DEXMART.

За останні чотири роки вчені розроблені ряд інноваційних технологій, спрямованих на підвищення гнучкості і чутливості механічних рук. Нам просто маніпулювати різноманітними речами, такими як паперовий стаканчик із соком, однак для робота це завдання є серйозною проблемою. Щоб налити сік у стакан, робот повинен однією рукою тримати скляну пляшку, а іншою тендітний стаканчик, а потім ще й переміщати його, не розхлюпуючи рідину. Дослідники з Університету землі Саар разом із колегами у Болоньї та Неаполі розробили механічну руку, що здатна з легкістю виконати ці завдання. До того ж вона має приводів чи не більше, ніж м'язів у руці людини.

рука робота

Штучні сухожилля вирішили проблему створення компактної гнучкої механічної руки з майже людським функціоналом

Новий маніпулятор необхідний у різноманітних галузях науки і техніки: від роботи з піддослідними тваринами до евакуації людей із палаючих будинків.

Сучасні гідравлічні та електричні маніпулятори не можуть безпечно поводитись із тендітними предметами і тим більше з людським тілом. Дотепер основною проблемою було створення штучної руки, схожої за габаритами на людську: просто не вдавалось «впихнути» у ці розміри всі необхідні приводи і електроніку. Вчені у рамках проекту DEXMART придумали простий, але надзвичайно ефективний вихід: застосували штучні «сухожилля», що скручуються компактними високошвидкісними двигунами. Таким чином, з'явилася можливість виконувати потужні розтягуючі/стискаючі рухи при збереженні компактності конструкції. Більше того, цими рухами легко керувати, оскільки контроль за обертами електродвигуна не становить проблеми.

Надзвичайно міцні полімерні «сухожилля» дозволяють підіймати предмети вагою 5 кг зі швидкістю 30 мм за секунду за допомогою всього лише одного невеликого електромотора і «сухожилля» 20 см у довжину. Кожен палець робота, як і людський палець, складається із трьох сегментів, що керуються за допомогою окремих «сухожиль». Міні-електродвигуни обертаються з високою швидкістю і створюють невеликий крутний момент близько п'яти ньютон-міліметрів. Новий маніпулятор здатний легко підіймати важкі предмети й одночасно бережно поводитись із тендітними предметами, наприклад курячим яйцем. Такі машини можна застосовувати для спільної роботи з людиною, у хірургії і при виконанні найскладніших ремонтних робіт у небезпечних для людей місцях.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru