Реклама

Сонячні батареї тривимірної форми виробляють у 20 разів більше енергії ніж звичайні

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 08 April 2012

тривимірні сонячні батареїЛюди, пов'язані із сонячними батареями та виробництвом "сонячної" електроенергії, знають, що, незважаючи на зусилля і старання, що прикладаються вченими різних країн, ефективність перетворення енергії сонячними батареями залишає бажати кращого. Тому вчені продовжують подальші дослідження, а одним із перспективних напрямків у справі збільшення ефективності сонячних батарей є створення на поверхні фотогальванічних елементів мікро- і наноструктур, які виступають як пастки фотонів і істотно збільшують ефективність елементів.

Але дослідники з Масачусетського технологічного інституту спробували вирішити завдання збільшення ефективності, використовуючи досить оригінальний і нетрадиційний підхід. Замість використання традиційних плоских фотогальванічних поверхонь вони використали тривимірні форми, включаючи кубічну та інші складні форми. Це не тільки дозволило збільшити ефективну площу, але і повторно направити на батарею світло, відбите іншими елементами.

тривимірні сонячні батареї

Звичайно, вартість таких панелей вища, ніж у звичайних плоских панелей, за рахунок використання більшої кількості фотогальванічних елементів. Але, як з’ясувалось, такий підхід себе цілком виправдав. Такі тривимірні панелі можуть виробити у 20 разів більше електроенергії, ніж звичайні панелі, а вартість самих панелей у будь-якому разі не перевищує 35 відсотків від загальної вартості енергетичної установки. "Я думаю, що подібні інноваційні ідеї та рішення можуть стати важливою складовою сонячної енергетики майбутнього" - говорить Джефрі Гросман (Jeffrey Grossman), професор в області розробки енергетичних систем Масачусетського технологічного інституту.

тривимірні сонячні батареї

Створюючи тривимірну форму сонячних батарей дослідники проводили ретельне комп'ютерне моделювання, що дозволило їм забезпечити максимальне поглинання сонячного світла при будь-якому куті падіння сонячних променів. Крім високої ефективності, такі вертикальні сонячні панелі володіють і ще однією важливою перевагою, вони займають дуже мало місця, яке у деяких випадках є великим дефіцитом. Також такі панелі мають меншу вітрильну площу, тому їхнім власникам не варто особливо турбуватися за їхню цілісність під час сильних вітрів. Ну а у випадках ураганів або при транспортуванні панелей з місця на місце їхня конструкція дозволяє просто скласти їх, після чого вони перетворюються у невеликі пакети, що не займають багато місця.

 

 

За матеріалами: InfoNova.org.ua

Джерело: dailytechinfo.org