Реклама

Робот-гепард Cheetah перевершив рекорд найшвидшої людини на планеті

( 6 Голосів, Всередньому: 4.33 із 5 )
Saturday, 08 September 2012

робот-гепард побив рекорд швидкості бігу людиниРобот-гепард Cheetah, розроблений і виготовлений відомою робототехнічною компанією Boston Dynamics, встановив черговий світовий рекорд швидкості пересування роботів на чотирьох кінцівках, що склав 45,54 км/год (28.3 милі за годину). Ця швидкість перевершує швидкість найшвидшої людини на всій земній кулі, Олімпійського чемпіона Усейна Болта (Usain Bolt), який у 2009 році встановив світовий рекорд швидкості у забігу на дистанції у 100 метрів, що склав 44,74 км/год (27,8 милі за годину).

Для того, щоб підвищити швидкість бігу робота-гепрада фахівці компанії Boston Dynamics "вдосконалили алгоритми управління, які координують рухи ніг і спини робота. Також була трохи збільшена потужність приводів, що забезпечують рух". Збільшення підведеної потужності та швидкості пересування кінцівок робота, звичайно зіграло свою роль, але основною модернізацією робота, за допомогою якої він збільшив швидкість пересування стала "хореографія" взаємодій між ногами робота, його спиною, передньою та задньою частинами, надихнута природою.

Робот-гепард, звичайно бігає не на відкритому повітрі, де він повинен був би мати справу ще й із опором потоку повітря. Також енергія до його рухової системи подається ззовні. Але, за інформацією компанії Boston Dynamics, це ще не остаточна версія робота-гепарда. У цей час вже ведеться розробка нового робота WildCat, який вже на початку наступного року буде пересуватися на відкритій місцевості.

Робот WildCat, найімовірніше буде приводитися у дію бензиновим двигуном на зразок робота AlphaDog. Тому він не буде ніяк обмежений у свободі пересування. Також компанія Boston Dynamics не збирається зупинятися на досягнутій швидкості у 45,54 км/год, і новий робот, ймовірно, зможе пересуватися ще швидше.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org