Реклама

Інженери створили омніфобну поверхню, яку неможливо намочити

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 19 September 2012

омніфобна поверхняІнженери створили поверхню, що завдяки своїй мікроструктурі не змочується ні водою, ні масляними рідинами. Незвичайний матеріал створювали за допомогою фотолітографії на кремнії.

Автори надалиповерхні матеріалу мікротекстуру з безлічі шипів, що мають гіперболоїдну форму. Після хімічної обробки така поверхня не змочувалася ні водою, ні маслами.

Унікальність розробки полягає, за словами авторів, у тому, що краплі на поверхні нового матеріалу зберігають свою сферичну форму навіть під час висихання. Всі існуючі омніфобні (водо- і жировідштовхуючі) матеріали після тривалого контакту з краплями рідини починають змочуватися. Це відбувається внаслідок того, що краплі зменшуються в результаті випаровування і "провалюються" між виступами матеріалу.

Новий матеріал позбавлений цього недоліку. Експерименти показали, що як би не зменшувався під час висихання розмір краплі, це не приводило до змочування - крапля залишалася сферичною.

омніфобна поверхня

Вчені сподіваються, що розробка допоможе створити нові матеріали, на яких не буде затримуватися бруд.

Раніше інженери з Масачусетського технологічного університету за допомогою створення на поверхні спеціальної  мікроструктури виготовили брудовідштовхуюче неблікуюче скло. Однак, вони використовували виступи у формі усічених конусів, а не гіперболоїдів. Такі матеріали легше виробляти штампуванням, але їх омніфобні властивості не настільки незвичайні.

Робота опублікована у журналі Soft Matter, її короткий вміст приведений на сайті університету Твенте.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матереіалами: lenta.ru