Реклама

Пластикові сонячні батареї навчились виготовляти звичайним ламінуванням

( 3 Голосів, Всередньому: 4.33 із 5 )
Tuesday, 25 September 2012

гнучка ламінована сонячна батареяВ Університеті Фліндерса (Австралія) розроблено більш дешевий і швидкий спосіб одержання пластикових сонячних батарей методом ламінування, що у черговий раз відкриває шлях до «нової чистої енергетики».

Незважаючи на те що дослідження в області полімерних сонячних батарей ведуться ось вже 15 років, сучасний техпроцес, що вимагає у тому числі вакуумування, досить дорогий і довгий для масового виробництва у порівнянні з технологією ламінування. Традиційний метод виготовлення пластикових панелей заснований на послідовному нанесенні з газової фази різних матеріалів, з формуванням при цьому листкової структури. Нажаль, з часом матеріали поступово змішуються, що веде до деградації всього пристрою.

гнучка ламінована сонячна батарея

Сумка із вмонтованою у неї гнучкою полімерною сонячною батареєю (фото Konarka Solar Panels)

Нова технологія заснована на нанесенні матеріалів на дві електропровідні поверхні з наступним ламінуванням. За словами винахідників, це дозволяє домогтися кращого контролю над змішуванням матеріалів - а отже, одержати більш стабільний і продуктивний прилад.

Процес ламінування сумісний з безперервною рулонною технологією. Тобто ламінування може бути інтегроване з роботою друкувальних машин. Остання обставина дозволяє наносити всі матеріали, що використовуються, методом щілинного (slot-die) друку, що забезпечує надзвичайно високу масштабованість і низьку собівартість виробництва пластикових сонячних панелей.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: science.compulenta.ru