Обертальна конусоподібна сонячна панель у 20 разів ефективніша за плоскі аналоги |
Sunday, 07 October 2012 |
Продуктивність і ефективність сонячної батареї прямо залежить від кількості світла, що поглинається. Чим більше кут падіння сонячного світла відрізняється від прямого, тим менше електроенергії буде виробляти панель. Розуміючи цю просту закономірність, інженери обладнують сонячні панелі механізмом стеження за сонцем. Однак, це призводить до появи наступної проблеми. Справа у тому, що внаслідок особливості будови фотоелементів, зі збільшенням температури відбувається зниження продуктивності. Вирішити цю ситуацію здатна нова конструкція розміщення фотоелементів. Модуль V3Solar Spin Cell, завдяки поєднанню концентруючої лінзи, динамічного обертання, конічної форми та передової електроніки, здатний генерувати у 20 разів більше електроенергії, ніж плоскі панелі тієї ж площі. Модуль складається із двох конусів. Внутрішній конус виготовлений із сотень фотоелектричних елементів трикутної форми. Ефективність сонячних батарей підсилюється за допомогою зовнішнього конуса - статичної герметизованої зовнішньої концентруючої лінзи, що містить ряди переплетених кілець і трубчастих лінз, розташованих на рівній відстані по зовнішній поверхні. За даними V3Solar (раніше компанія називалася Solarphasec), кут біля основи конуса Spin Cell дорівнює 56 градусів. Така конструкція дозволяє пристрою захоплювати сонячне світло значно ефективніше, ніж плоскі сонячні панелі. Лінза концентрує світло на фотоелектричних панелях, що може викликати їхній перегрів. Але за рахунок обертання внутрішнього конуса дана проблема, що властива в основному статичним системам, повністю усувається.
Панелі всередині Spin Cell генерують постійний струм, що використовується електромагнітами у статорі (нерухома частина електричної машини, взаємодіюча з рухомою частиною - ротором). При обертанні ротора в обмотці статора утворюється змінний струм - як у стандартному генераторі. Потім струм проходить крізь силову електроніку і готовий до використання. Якщо це необхідно, модуль Spin Cell легко може бути переведений у режим генерації постійного струму. Компанія оголосила, що прототип Spin Cell нещодавно пройшов тестування третьою стороною. Експерти підтвердили, що пристрій здатний генерувати у 20 разів більше електроенергії, ніж статична плоска панель із такою ж самою площею фотоелементів. Було також виявлено, що температура шару фотоелектричних комірок не перевищувала 35°C.
Нещодавно керівництво V3Solar об'єднало зусилля з компанією Nectar Design для завершення проектування та комерціалізації модуля Spin Cell висотою та шириною в один метр. Компанія вже підписала свою першу угоду на поставку 800 тисяч одиниць Spin Cell для великої сонячної ферми.
Джерело: InfoNova.org.ua За матеріалами: techvesti.ru
Наступні новини у розділі:
Попередні новини у розділі:
|