Реклама

Колір металів можна змінювати модифікуючи мікроструктуру їх поверхні

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Saturday, 03 November 2012

колір поверхні металівУ великої кількості людей такі поняття, як "престиж" і "добробут", асоціюються з натуральним кольором їхніх золотих коштовностей та предметів побуту. У близькому майбутньому така проста ситуація може дещо ускладнитись завдяки старанням вчених з університету Саутгемптона, які розробили та запатентували технологію, що дозволяє "перефарбувати" поверхню золота або іншого металу практично у будь-який колір. Уявляєте, зелене золото?

На відміну від таких процесів, як анодування або напилювання, які наносять на поверхню металів кольорову плівку, технологія, розроблена у Саутгемптоні, не змінює хімічний склад поверхні металу, золота. На поверхні створюються малюсінькі виступи та заглиблення, які змінюють принципи поглинання та відбивання світла цією поверхнею. Залежно від форми, висоти та глибини створюваного рельєфу поверхні ця поверхня може відбивати світло певної довжини хвилі, завдяки чому з боку вона буде здаватися іншого кольору, ніж її природний колір. На ту саму поверхню можна нанести рельєф із різними характеристиками, "розфарбувавши" у такий спосіб поверхню різними кольорами.

колір поверхні металів

"Наша технологія є першою, яка дозволяє змінювати колір металевих поверхонь таким чином" - розповідає керівник проекту професор Ніколай Жолудьов (Prof. Nikolay Zheludev). - "Кольори всіх видимих об'єктів, що знаходяться навколо нас, визначаються тим, як їхня поверхня взаємодіє зі світлом. Якщо поверхня відбиває лише червоне світло та поглинає світло інших довжин хвиль, то така поверхня буде мати червоний колір для людського ока".

колір поверхні металів

Структура поверхні матеріалу виробляється за допомогою технології, що називається фрезеруванням іонним променем. Цей процес нагадує обробку та очищення поверхні струменем піску під тиском, тільки у цьому випадку замість піщин виступають іони, атоми, позбавлені електронів. Вчені думають, що рельєф поверхні можна створювати і за допомогою інших технологічних процесів, таких, як нано-друк та нано-штампування, що дозволить налагодити масштабний випуск виробів із поверхнями, розфарбованими подібним чином.

Крім золота інші метали, такі як срібло та алюміній, також можуть бути розфарбовані за допомогою розробленої технології. А це можна використовувати у різноманітних областях, наприклад, для захисту документів, грошових банкнот, підробляти які буде значно важче.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org