Реклама

Наноквіти з сульфіду германію виведуть акумулятори та сонячні панелі на новий рівень

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Thursday, 18 October 2012

наноквіти з сульфіду германіюДослідники з Державного університету Північної Кароліни створили схожі на квіти наноструктури, на основі яких можна виготовляти ефективні сонячні панелі та акумулятори нового покоління.

"Наноквіти", з пелюстками товщиною всього 20-30 нанометрів, виготовлені з напівпровідникового матеріалу, сульфіду германію (GeS). Пелюстки "наноквітів" надзвичайно тонкі та забезпечують велику площу поверхні на невеликому просторі. Дана властивість квітки з GeS може знадобитись для наступного покоління акумуляторів і сонячних панелей.

Насамперед "наноквітка" може значно збільшити ємність літій-іонних батарей, оскільки завдяки більшій площі поверхні активного матеріалу вона здатна утримати більше іонів літію.

наноквіти з сульфіду германію

Наноквітка може стати основою акумуляторів і сонячних панелей нового покоління

Щоб створити структуру квітки, дослідники спочатку нагріли порошок сульфіду германію у печі, поки він не починав випаровуватися. Потім пару направляли у холодну зону печі, де GeS випадав в осад у вигляді шаруватих аркушів від 20 до 30 нанометрів у товщину і до 100 мікрометрів у довжину. При додаванні додаткових шарів аркуші починали відшаровуватися один від одного і згинатись, утворюючи квітковий візерунок, схожий на квітку гвоздики.

У результаті вищеописаного процесу утворюється шаруватий матеріал, дуже схожий на графіт. Проте, GeS сильно відрізняється від графіту, наприклад, його атомна структура дуже добре поглинає сонячну енергію і може перетворювати її у корисну електрику.

Це робить "наноквіти" дуже привабливою сировиною для використання у сонячних комірках. При цьому, на відміну від більшості сучасних матеріалів для сонячних панелей, GeS є нетоксичним і недорогим.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru