Реклама

Гібридні наноматеріали змінюють свої властивості під дією електричного струму

( 1 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 19 June 2011

гібридний наноматеріалДослідники з Технічного університету Гамбургу та центру Helmholtz Center Geesthacht розробили новий вид наноматеріалів, які можуть змінювати свій стан від м'якого до твердого за допомогою простого "натискання кнопки".

Взявши сплав золота і платини з іншим металом, дослідники помістили зразок у кислотний розчин. Кислота розчинила метал і в структурі матеріалу утворилася мережа мініатюрних порожнин і пор, які були заповнені електропровідним сольовим розчином.

Виявилося, що цей гібридний матеріал, що складається з металу та рідини, міг змінювати свої фізичні властивості під впливом електричного струму. При цьому, залишаючись початково у твердому стані, після подачі електричного струму, матеріал ставав м'яким і пластичним як пластилін.

Це досягається за рахунок того, що іони, розчинені в рідині, впливають на електричний заряд поверхні металу при зміні електричного потенціалу. Такий вплив виражається в зміцненні або послабленні міжатомних зв'язків у поверхневому шарі металу, коли додаткові електрони забираються або додаються до атомів металу на поверхні.

гібридний наноматеріал

Дослідники виявили, що при подачі відповідного імпульсу електричного струму, матеріал може збільшити свою міцність більш ніж у два рази. З іншого боку, коли це необхідно, матеріал може з легкістю бути переведений у м'який стан, у якому він мало піддається руйнуванню та може ефективно поглинати енергію деформації.

Поки важко ще собі уявити реальне застосування такого матеріалу. Але, забігаючи вперед, можна припустити, що цьому матеріалу безумовно знайдуть застосування у військовій і космічній техніці для створення конструкцій зі здатністю до самовідновлення, механізмів, які слабо піддаються зовнішньому впливу, а також для будівництва космічних апаратів та інших транспортних засобів.

 

 

За матеріалами: dailytechinfo.org