Реклама

Гіпотетична фантомна енергія дозволяє існування просторово-часових тунелів

( 4 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Wednesday, 09 March 2011

просторово-часовий тунельГрупа киргизьких фізиків-теоретиків з Інституту фізико-технічних проблем і матеріалознавства, висунула гіпотезу, що здалася б надто божевільною навіть для їхніх колег, які звикли, здавалося б, до всього. Вчені стверджують, що в деяких зірках можуть існувати просторово-часові тунелі, що з'єднують їх з об'єктами, які далеко віддалені від них як у просторі, так і в часі.

Керівник групи Володимир Фоломєєв заявляє, що дві зірки можуть бути зв'язані подібними коридорами, наповненими екзотичним матеріалом, відомим, як "фантомна матерія". У свій час ця матерія була запропонована фізиками як варіант, за допомогою якого можна пояснити прискорене розширення Всесвіту.

Одні теоретики називають роботу киргизьких вчених чистою спекуляцією, що не має під собою ніякої реальної основи, інші підтверджують - мовляв, так, якщо прийняти гіпотезу "фантомної матерії", то легко можна чисто математично сконструювати пари зірок з таким тунелем. Фоломєєв ще більш категоричний. "Якщо повірити в одне, - говорить він, - неможливо не повірити в інше".

Більш того, група Фоломєєва стверджує, що такі міжзоряні тунелі можуть видати себе специфічними сигналами, доступними для існуючих телескопів. На думку вчених, звичайна зірка та зірка з тунелем у її центрі за інших рівних умов нічим одна від одної не повинні відрізнятися, однак, якщо цей тунель має достатню потужність, він може нестандартним чином змінити такі характеристики зірки, як її маса або розмір. Якщо ж тунель досить короткий і зв'язує собою дві близьких зірки, то спостерігач побачить два зовсім однакових небесних тіла, розташованих поряд. До того ж, вважають вчені, різниця у швидкостях, з якими фантомна матерія рухається в різних місцях тунелю, може призвести до осциляцій, які видадуть себе потужними гамма-спалахами.

Розрахунки, проведені киргизькою групою, носять, як вони й самі заявляють, попередній характер, і лише подальші дослідження можуть сказати, наскільки стабільними та довговічними можуть бути такі транспортні системи.

 

 

За матеріалами: rnd.cnews.ru