Реклама

Газовий гігант Тіхе - новий претендент на звання дев'ятої планети Сонячної системи

( 9 Голосів, Всередньому: 4.44 із 5 )
Monday, 21 February 2011

планета ТіхеЯк відомо, нещодавно астрономічне співтовариство визнало Плутон занадто малим, щоб вважатися повноцінною планетою нашої Сонячної системи, тому його виключили зі шляхетного ряду. І зараз офіційно вважається, що навколо Сонця обертається вісім планет.

Але, як відомо, святе місце порожнім не буває… І ось американські астрономи виступили із заявою, що існує велика ймовірність того, що в зовнішній частині хмари Оорта все-таки є присутня досить велика планета, що заочно отримала назву Тіхе (ім'я богині випадку та успіху у давньогрецькій міфології, Фортуна у римській міфології).

Першими висунули теорію про існування газового гіганта (а, за словами вчених, основними складовими елементами Тіхе є водень і гелій) дослідники з Університету Луїзіани в Лафайєті Джон Матіз і Деніел Уітмайр. Наявність даного об'єкта повинно пояснити нестиковки, які спостерігаються в «поведінці» довгоперіодичних комет, і які неможливо пояснити іншим способом.

Цікаво, що розвиваючи свою теорію, астрономи припускають, що, швидше за все, Тіхе сформувалася в полі іншої зірки, а потім потрапила «у полон» до Сонця. Вважається, що її гіпотетична маса приблизно в чотири рази перевищує масу Юпітера, а відстань, що відокремлює її від нашої зірки у 375 разів більша ніж до Плутона.

Очікується, що перші дані, які зможуть спростувати або підтвердити присутність Тіхе, будуть опубліковані вже у квітні цього року, коли буде розшифрована інформація, отримана від космічного телескопа WISE.

 

 

За матеріалами: scienceblog.ru