Реклама

Спінова рідина - створено модель нового агрегатного стану речовини

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Saturday, 25 June 2011

spin_ridynaСпінова рідина - новий загадковий агрегатний стан речовини. Він був передбачений теоретично більше тридцяти років тому, ймовірно спостерігався в деяких експериментах, а зараз фізикові Стівену Вайту (Steven White) вдалося побудувати його реалістичну комп'ютерну модель.

Групова квантова поведінка спінів у речовині - це область фізики, що потенційно може вивести електроніку на більш високий рівень, зберегти темп росту продуктивності комп'ютерів або навіть збільшити його. Це й забезпечує великий інтерес із боку вчених до систем, у яких спостерігається квантова поведінка спінів. Спінова рідина була передвіщена теоретично в 1973 році і з тих пір притягає до себе увагу як фізиків-теоретиків, так і експериментаторів.

У речовини, що перебуває в такому стані, спіни перебувають у постійному русі і незважаючи на наявність локальних магнітних моментів (груп упорядкованих спінів) повна впорядкованість не досягається навіть при дуже низьких температурах (це не дають зробити квантові флуктуації). Все це нагадало творцям теорії поведінку рідини, що й обумовило назву даного стану речовини.

Вайту, разом зі своїм студентом Сіменгом Яном (Simeng Yan), вдалося побудувати комп'ютерну модель, яка базується на законах квантової механіки, що моделює спінову рідину. Дослідження було опубліковано в Science.

Цінність роботи в тому, що вона підкаже, де ж варто шукати такі речовини, які могли б перебувати в стані спінової рідини в реальних фізичних експериментах.

Для моделювання Вайт використовував алгоритм ренормалізації матриці щільності (density matrix renormalization group algorithm), який він запропонував ще 1992 року і який з тих пір застосовувався в багатьох роботах інших вчених.

 

 

За матеріалами: rnd.cnews.ru