Вченим з Університету Вісконсін-Медісон вдалося довести, що закони тертя для наноструктур не відрізняються від класичних законів. Про це повідомляється в прес-релізі, опублікованому на сайті університету. Стаття дослідників з'явилася в журналі Nature.
Тертя поверхні об поверхню при відсутності між ними прошарку рідкого матеріалу (так зване сухе тертя) створюється нерівностями даних поверхонь, які зачіпаються одна за одну, а також силами взаємодії між частинками, з яких складаються поверхні.
У рамках свого дослідження вчені побудували комп'ютерну модель, що розраховувала сили тертя між наноповерхнями. В рамках моделі ці поверхні представлялися просто як сукупність молекул, для яких розраховувалися сили міжмолекулярної взаємодії.
У результаті вченим вдалося встановити, що сила тертя прямо пропорційна кількості взаємодіючих частинок. Самі дослідники пропонують вважати цю кількість аналогом так званої істинної площі стикання макрооб'єктів. Відомо, що сила тертя прямо пропорційна даній площі (її не слід плутати зі звичайною площею стикання поверхонь тіл).
Крім цього дослідникам вдалося показати що наноповерхні, які труться між собою, можна розглядати в рамках класичних теорій тертя нерівних поверхонь.
За матеріалом: lenta.ru
Читайте також:
Наступні новини у розділі:
Попередні новини у розділі: