Реклама

Вчені навчились заряджати акумулятори за декілька секунд

( 1 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Thursday, 12 March 2009

li_ion_batВченим із Масачусетського технологічного інституту (MTІ) вдалося розробити матеріал, що дозволяє заряджати літій-іонні акумулятори за 10-20 секунд, говориться в офіційному прес-релізі MTІ. Стаття про відкриття опублікована в журналі Nature.

Літій-іонні джерела живлення широко використовуються в портативних пристроях, таких як мобільні телефони та ноутбуки. Такі акумулятори мають велику ємність, однак на їхню зарядку йде кілька годин.

Раніше вчені вважали, що за довгу зарядку відповідають повільні іони літію. Комп'ютерні розрахунки показали, що вони, навпроти, повинні переміщатися дуже швидко. Незабаром було виявлено, що іони літію дійсно можуть швидко переміщатися, але для цього необхідно, щоб іон з поверхні потрапив в один із "тунелів" матеріалу.

Вченим, образно кажучи, вдалося створити "кільцеву дорогу" для іонів літію, що дозволяє їм переміщатися по поверхні доти, поки вони не потраплять в "тунель".

Сам матеріал був відкритий п'ять років тому, тепер дослідники лише змінили спосіб його виготовлення. Очікується, що в продаж нові акумулятори надійдуть через два-три роки.

 

За матеріалами: lenta.ru