Реклама

Подряпини на техніці невдовзі перестануть бути проблемою

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Saturday, 14 March 2009

podryapСхоже, що в майбутньому подряпини на різноманітній техніці можуть зникнути взагалі. Вчені розробили поліуретанове покриття, здатне самостійно відновлюватися від подряпин під дією сонячного світла.

Професор Марек Урбан з Університету Південної Міссісіпі, автор статті про відкриття в журналі «Science», так коментує виконану роботу: «Ми розробили полімер, здатний самовідновлюватися. Простіше кажучи, якщо ви його подряпаєте, а потім дасте доступ до сонячного світла - подряпина зникне».

Нове покриття використовує хітозан, речовину, що добувається з панцирів крабів і креветок. Хітозан додається в традиційні полімери, які використовуються при покритті автомобілів захисним шаром, що зберігає фарбу.

Коли подряпина пошкоджує хімічну структуру, хітозан під дією ультрафіолету формує хімічні ланцюжки, які зв'язуються з іншими матеріалами, загладжуючи подряпину. Весь процес може зайняти менше години.

На відміну від інших подібних покриттів, нова розробка використовує вже існуючі матеріали, що істотно впливає на складність і вартість впровадження.

Звичайно ж, нова технологія не ідеальна. Поки вчені тестували її лише з досить тонкими подряпинами, та й відновлення можливо на одному місці лише один раз. Але вчені продовжують працювати, а значить є надія на нові відкриття в цій галузі.