Реклама

Французькі ентомологи виявили у комах здатність до фотосинтезу

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 21 August 2012

Горохова попелиця володіє здатністю до фотосинтезуФранцузькі вчені вперше виявили у комах, а саме у горохової попелиці, здатність використовувати для виробітку енергії сонячне світло у такий же спосіб, як роблять це рослини під час фотосинтезу.

Група з керівником Аленом Робішоном у Агробіотехнологічному інституті технопарку Софія Антиполіс ще у 2010 р. виявила, що попелиця здатна виробляти каротиноїди, тобто пігменти, які життєво необхідні для різних тварин.

Від даних речовин залежить, зокрема, робота імунної системи, а також виробіток багатьох вітамінів. Їх можуть виробляти гриби, бактерії, рослини, але серед тварин попелиця виявилась єдиним видом, що має цю здатність – усі інші тварини одержують ці речовини з їжею.

Робішон з колегами спробував з'ясувати, навіщо гороховій попелиці знадобилося виробляти каротиноїди. Попелиця здатна змінювати забарвлення, залежно від весняних умов. За умови холоду потомство тлі стає зеленим,  коли ж температура вертається до найбільш оптимального - приблизно 22 градуси Цельсія - у колонії починають переважати оранжеві та жовті особини, в умовах же нестачі ресурсів - навіть білі.

Вчені виміряли концентрацію АТФ (аденозинтрифосфорної кислоти) - енергетичної "валюти" живих організмів, і виявили, що зелена попелиця, у якої зафіксована була найвища концентрація каротиноїдів, виробляла дуже багато АТФ. Крім того, виявилося, що комахи на світлі виробляли АТФ більше, ніж у темряві.

"Це щось схоже на роботу фотосинтезуючої архаїчної системи", - говорять вчені. Хоча, відзначають, що знадобляться додаткові експерименти, щоб підтвердити, що це все-таки фотосинтез. А отримані дані вказують на реальну можливість цього.

Робішон із колегами вважають, що комахи використовують фотосинтез як джерело енергії при нестачі ресурсів, а також, щоб пережити міграцію з однієї рослини на іншу.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: globalscience.ru