Реклама

Інноваційний датчик зможе діагностувати діабет по слині чи сльозам

( 3 Голосів, Всередньому: 4.33 із 5 )
Sunday, 26 August 2012

датчик діабетуУ більшості випадків при діагностиці діабету використовуються датчики, що вимірюють рівень глюкози у крові. Але тепер вчені створили новий тип біологічних сенсорів, здатних виявити найменші концентрації глюкози також і у людських сльозах, слині та сечі.

Інноваційний винахід обіцяє значно знизити витрати на діагностику діабету, тому що технологія виготовлення у нього малозатратна і нескладна. Цей спосіб буде зручним і для пацієнтів, тому що їм не доведеться постійно здавати кров. Розробники обіцяють, що із впровадженням цього методу кількість уколів буде значно скорочена або виключена зовсім. "Це, по суті, неінвазивний спосіб оцінки вмісту глюкози в організмі", - сказав один із керівників проекту Джонатан Классен, колишній аспірант Університету Перд’ю, а сьогодні науковий співробітник дослідницької лабораторії ВМС США.

Датчик, що визначає рівень глюкози, складається із трьох основних частин: нанолистів, що нагадують мікроскопічні трояндові пелюстки, зроблених із графену платинових наночастинок і ферменту оксидази глюкози. Кожен «пелюсток» складається з декількох шарів графену. Його краї мають неповні хімічні зв'язки, тобто, дефекти, до яких можуть прикріпитися наночастинки платини. Їхнє з'єднання з нанопластинами утворює електроди. Потім фермент оксидази глюкози прикріплюється до наночастинок платини. Цей фермент перетворює глюкозу у перекис водню, який, у свою чергу, подає сигнал на електрод.

Зображення пелюсткоподібних нанолистів, отримане за допомогою скануючого електронного мікроскопа (Jeff Goecker, Purdue University).

Датчик здатний виявити глюкозу у концентрації до 0,3 мікромоль. У такий спосіб він набагато більш чутливий, ніж інші біосенсори на основі графену, нановуглецевих трубок, графіту та металевих наночастинок.

Поки що винахід використовується для діагностики діабету, але ця ж технологія може з успіхом застосовуватися і в інших областях медицини. Досить змінити один фермент на інший, і можна використовувати цей метод у тестах на хворобу Паркінсона та Альцгеймера. Можливе навіть використання для контролю ступеня алкогольної концентрації у видихнутому повітрі. Спосіб виходить економічним і швидким, а обладнання для проведення тесту - простим і портативним.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru