Реклама

Вчені відкрили новий механізм регулювання м'язового росту

( 5 Голосів, Всередньому: 4.60 із 5 )
Sunday, 09 September 2012

ріст м'язівВам ніколи не хотілося стати більшим і сильнішим, не відвідуючи тренажерних залів? Вчені з Інституту медичних досліджень Гарвана (Garvan Institute of Sydney, Австралія) зробили давню мрію ледарів реальністю.

Виявилося, що мишенята, у яких блокували роботу протеїну Grb10 під час перебування у лоні матері, виростали значно більш сильними та м'язистими, ніж їхні звичайні однолітки. Почитати про це у всіх подробицях можна у виданні FASEB Journal. А якщо серйозно, залишивши осторонь бажання деяких виглядати більш мужньо, нічого для цього не роблячи, то результати дослідження важливі для лікування безлічі захворювань, які приводять до різкої втрати м'язової маси, - а це і м'язова дистрофія, і діабет другого типу...

Отже, вченим вдалося відкрити невідомий механізм, що регулює розвиток м'язів, що дозволило запропонувати нову стратегію збільшення м'язової маси. У своєму дослідженні вони порівнювали дві групи мишей, в одну з яких входили тварини з порушеннями у функціонуванні гена Grb10. Миші з непрацездатним Grb10 виростали дуже м'язистими.

Дослідники вивчили властивості м'язів «накачаних» мишей відразу після народження й у зрілому віці. Виявилося, що найбільші зміни, викликані втратою функціональності гена Grb10, відбуваються саме під час внутрішньоутробного розвитку, тобто при утворенні нових тканин. Це говорить про те, що інгібування гена Grb10 може дозволити лікарям прискорювати м'язовий ріст пацієнтів, оскільки процеси регенерації м'язової маси схожі на ті, що протікають при початковому утворенні м'язів у зародка.

Втім, лікарі заздалегідь попереджають, що для здорової людини старий перевірений спосіб (тренажери) все рівно буде і дієвішим, і безпечнішим. А ось для тих, хто вимушено втрачає м'язову масу, це стане справжнім порятунком.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: compulenta.ru