Реклама

Поява людини та усіх хребетних - результат генетичної помилки

( 7 Голосів, Всередньому: 4.14 із 5 )
Saturday, 28 July 2012

поява людини - результат генетичної помилкиПричиною появи хребетних виявилася генетична помилка, що трапилась півмільярда років тому - збій, у результаті якого у клітинах предка ланцетника - дрібного хордового, що живе на морському дні, дублювання геному відбулося не один раз, а двічі. Інакше кажучи, ця істота мала у кожній клітині по два материнських та два батьківських набори генів.

Секвенування генних останків цієї істоти показало, що із сучасних організмів до неї найближчим є ланцетник. Тому вчені зробили висновок, що його далекий предок дав початок усім видам хребетних, включаючи людину.

Ланцетник давно підозрюється у тому, що його предок був перехідною ланкою між світами безхребетних і хребетних. Дослідження, опубліковане у британському журналі Королівського товариства Open Biology, не лише підтвердило цю підозру, але і розкрило механізм переходу.

поява людини - генетична помилка

Одного разу предок ланцетника одержав замість одного набору генів два, після чого ця подія повторилася. У наступних поколіннях помилка подвійного дублювання закріпилася, генетична система отримала набагато більше інформаційної ємності та відповідно можливість координувати діяльність набагато більш складних білків або набагато більшої їхньої кількості, і це швидко призвело до появи більш складних організмів.

За словами одного зі співавторів відкриття професора Керол Макінтош із Університету Данді (Великобританія), подвійне дублювання генів виявилося нестабільним процесом і додаткові копії зрештою зникли задовго до появи людини. Однак деякі з них залишилися, і команда професора Макінтош їх виявила.

Відкриття було зроблено при вивченні набору з декількох сотень людських білків, що координують клітинну відповідь на фактори росту та інсулін. Біохімічний аналіз білків дозволив їм знайти залишки древнього дублювання та визначити час, коли воно відбулося.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru