Реклама

"Нанороботи" успішно здолали вірус гепатиту С у лабораторних умовах

( 8 Голосів, Всередньому: 4.88 із 5 )
Saturday, 21 July 2012

наноробот і вірусДослідники вперше змогли створити запрограмовані наночастинки, здатні припинити відтворення вірусів. У лабораторних тестах створені вченими з Університету Флориди "нанороботи" змогли перемогти вірус гепатиту С, який вже інфікував організм. Дотепер таке лікування було неможливим, і нова технологія відкриває величезні перспективи для лікування "безнадійних" хвороб, таких як рак чи вірусні інфекції.

Дослідники створили і протестували наночастинки, призначені для блокування розмноження вірусу гепатиту С у печінці.

Новий препарат, названий nanozyme, складається з наночастинок золота з нанесеними на поверхню двома основними біологічними компонентами. Перший компонент - це фермент, що руйнує м-РНК вірусу. Другий компонент - велика молекула, ДНК-олігонуклеотид, що ідентифікує вірусний генетичний матеріал як ціль і наводить на нього фермент. Перший компонент сам по собі не здатний вибірково атакувати гепатит С, але комбінація двох речовин дозволяє точно наводити nanozyme на патоген і знищувати його.

У лабораторних випробуваннях лікування за допомогою nanozyme привело до майже стовідсоткового зниження рівня вірусу гепатиту С у організмі. Крім того, дане лікування не викликало ніякий імунної реакції, а значить - і побічних ефектів.

Головне достоїнство нової методики лікування - у можливості налаштовувати наночастинки на атаку найрізноманітніших патогенів. Теоретично, nanozyme можна адаптувати для боротьби з будь-якими вірусами і навть раковими клітинами. Залишаючись непомітними для імунної системи організму, наночастинки зруйнують і не дозволять розмножуватися вірусам і шкідливим клітинам, фактично очищуючи організм від досі невиліковних інфекцій.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru