Реклама

Нові рідинні акумулятори - перспективний метод накопичення сонячної енергії

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 13 March 2009

solar_panelОднією з найбільших проблем в області використання сонячної енергії на даний час є відсутність ефективного способу накопичення енергії, для використання її вночі чи в хмарний час дня.

Зовсім нещодавно група дослідників із Масачусетського технологічного інституту розробила новий вид акумуляторів, які, на відміну від звичайних акумуляторів, складаються тільки з рідких активних речовин.


Вчені, на чолі із професором Дональдом Садовей (Donald Sadoway) виготовили дослідні зразки рідинних акумуляторів, що можуть акумулювати велику кількість електроенергії, що й потрібно для накопичення сонячної енергії.

Кожний акумулятор складається із трьох шарів різних рідин, два шари зверху та знизу є своєрідними електродами (у звичайних акумуляторах електроди тверді й виготовляються з різних металів чи їхніх сплавів), середній шар рідини є електролітом. У першому, експериментальному, зразку як електроди були використані рідкі метали, магній зверху та стибій знизу, як електроліт використовувався розплав солі, сульфіду натрію. У наступних зразках в якості «електродів» і електроліту були використані інші матеріали, які показали кращі результати.

Під впливом електричного струму, що проходить через акумулятор від сонячних батарей або інших джерел енергії, іони магнію, розчинені в електроліті переходять із розчиненого стану в металевий, поповнюючи, таким чином, об'єм верхнього «електроду». Аналогічний процес відбувається з іонами стибію та нижнім електродом. Коли енергію починають відбирати від акумуляторної батареї, процес протікає у зворотному напрямку, металеві електроди розчиняються в електроліті.
Проведені дослідження показують, що рідинні акумулятори є головним претендентом на використання в системах накопичення сонячної енергії з кількох причин. По-перше, їхня вартість на третину менша ніж у традиційних лужних і інших хімічних акумуляторів за рахунок дешевини матеріалів і технології виготовлення. У рідинного акумулятора більш довгий термін служби, тому що він не містить твердих речовин, які можуть руйнуватися. Конструкція електродів рідинного акумулятора дозволяє як заряджати акумулятор струмами, так і знімати струми, у десятки разів більшими за величиною, ніж у традиційних акумуляторах.

son_panel_shema

Зараз дослідники займаються вдосконалюванням створеної технології, намагаючись замінити розплавлені метали та солі водними або іншими розчинами, що дозволить зменшити робочу температуру цих акумуляторних батарей до температури навколишнього середовища, що зробить їх ще більш дешевими у виготовленні та експлуатації. Комерціалізація даної технології очікується протягом наступних п'яти років.

 

За матеріалами: techfuture.ru