Реклама

ЄКА створило найменший космічний двигун

( 3 Голосів, Всередньому: 4.67 із 5 )
Wednesday, 11 March 2009

esadvyhunЄвропейське Космічне Агентство стверджує, що в надрах його дослідницьких підрозділів був розроблений найменший і найбільш контрольований космічний двигун, що існує на сьогодні. Незабаром почнуться випробування новинки.

Інженери розповідають, що тяга нового двигуна невелика - вона порівнянна з тягою падаючі на підлогу волосини, однак навіть цієї потужності в космічних умовах буде досить для протистояння сили тяжіння Сонця на відстані 1 астрономічної одиниці (150 млн км) об'єкту, схожому за габаритами на сам двигун.

Крім того, у своєму діапазоні тяги новий двигун абсолютний рекордсмен по керованості, цей показник у міні-двигуна в на два порядки перевершує повноцінні ракетні двигуни.

"Більшість реактивних двигунів зараз використовується для доставки якого-небудь об'єкту з пункту А в пункт Б, однак завдання нашого двигуна не в цьому - він повинен утримувати космічний апарат на місці, компенсуючи гравітацію планет і Сонця, а також мінімальні коливання апарата. Жодна з існуючих на сьогодні конструкцій не робить це швидше та краще, ніж наш двигун", - говорить Давид Ніколині, науковий координатор проекту.

Новий двигун буде працювати в парі з американською реактивною системою та новою системою подачі палива. На практиці двигун зможе втримувати апарат на заданій позиції з точністю до мільйонної долі міліметра.

У цьому місяці почнуться експериментальні випробування створеної моделі, після чого будуть створені промислові зразки двигунів. За прогнозом фахівців, двигун знайде своє застосування на супутниках, що вивчають земну гравітацію, інші галактики та у картографічних апаратах.

 

За матеріалами: cybersecurity.ru