Реклама

Роботи-екскаватори підготують місячну поверхню для бази NASA

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 06 March 2009

excavatorНевеликі автономні роботи, оснащені відповідним обладнанням, будуть виконувати роботи з розчищення та підготовки поверхні для будівництва посадкового майданчику та Місячної станції НАСА. Розробка цих роботів ведеться спільними зусиллями компанії Astrobotic Technology Inc. і Інституту Робототехніки Carnegie Mellon.

Дані дослідження проводяться в рамках американської програми вивчення й освоєння Місяця. Відповідно до цієї програми, початок підготовки розміщення космічної бази на Місяці повинен початися вже в 2020 році. До цього часу вже повинно бути обране місце розташування бази та споруджений посадковий майданчик.

До розташування посадкового майданчику пред'являється ряд специфічних вимог. З одного боку, майданчик повинен розташовуватися в безпосередній близькості від бази, що зменшить час і витрати на транспортування вантажів. З іншого боку, кожний зліт або посадка космічного апарата підніме з поверхні потік щебню та пилу, що в умовах малої гравітації й відсутності атмосфери буде становити небезпеку для будівель бази та зовнішнього обладнання. Виходячи з цього, будівництво майданчика буде складатися із двох етапів – першим етапом буде будівництво стартового стола із твердим покриттям, другим – створення бруствера навколо стартового стола, що буде відігравати роль захисту від щебню і кам'яних уламків.

За планами НАСА реалізацією цього завдання будуть займатися два автоматичних роботи. Кожний робот-екскаватор зможе за один раз переміщати до 150 кілограм місячної породи. За розрахунками кінцевий результат буде досягнутий через шість місяців при безперервній роботі цих роботів. У результаті буде переміщено близько 1200 тонн місячної породи та побудований посадковий майданчик діаметром в 50 метрів, оточений бруствером висотою в 2.6 метри.

Перші експериментальні зразки цих роботів вже в найближчому майбутньому будуть проходити стадію польових випробувань, які будуть тривати декілька місяців в районах Землі, де ґрунт схожий до ґрунту Місячної поверхні. На грудень 2010 року запланована місія Apollo 11, у ході якої ці роботи будуть доставлені на Місяць, для проведення програми випробувань у реальних умовах.

 За матеріалами: techfuture.ru