Реклама

New Holland NH2 - трактор на водневих паливних елементах

( 5 Голосів, Всередньому: 3.80 із 5 )
Tuesday, 03 March 2009
traktorНа Паризькій Сільськогосподарській виставці, що проходила в лютому цього року, публіці був представлений трактор New Holland NH2, що використовує водень як паливо. Паливно-енергетична система та силова установка трактора були розроблені спільними зусиллями інженерів фірм New Holland і Iveco, які є частиною концерну FIAT.


Водневий паливний елемент, по суті, працює як гігантська акумуляторна батарея. Електричний струм, що виробляється паливними елементами, живить два електродвигуни та постачає електроенергію додаткове обладнання трактора.

Водень, необхідний для роботи паливного елемента, знаходиться в спеціальному баці під тиском в 350 атмосфер. Він подається в паливні елементи через систему понижувальних редукторів. Кисень для паливних елементів береться прямо з атмосфери. Запасу водню в баці вистачає на півтори-дві години безперервного руху.

traktor2

Паливні елементи трактора генерують електричну енергію, що подається на електродвигун. Чотири розподільні пристрої передають обертальний момент від електродвигуна до коліс трактора. У цьому тракторі відсутня механічна коробка передач і муфти, для збільшення або зменшення швидкості руху проводиться регулювання потужності, що підводиться до електродвигуна. Для зміни напряму руху трактора використовують зміну полярності напруги, що живить електродвигун.

Рівень шуму трактора досить низький, фактично єдиний звук цього трактора – звук роботи електродвигуна, схожий на звук від дитячих електричних іграшок. Коли трактор стоїть на місці він взагалі не видає ніякого шуму. Ця модель трактора позбавлена ставшої всім звичною вертикальної вихлопної труби, її замінила невелика трубка під кабіною, через яку стікає вода – єдиний продукт роботи паливних елементів.

traktor1

Розробники цієї моделі заявляють, що ще рано говорити про початок серійного виробництва такої техніки. Використовувані технології належать до розряду досить дорогих, ціна такого трактора на даний момент складає більше 300 000 євро. Але є надія що в найближчому майбутньому подібні технології значно подешевшають і розробники сподіваються, що вже до 2013 року стане можливим масове виробництво такої техніки.

 

new_holland_nh2
(Для збільшення натисніть на зображення)

Основні переваги техніки на водневих паливних елементах - це повна екологічна чистота та незалежність від викопних видів палива. Ці переваги, звичайно, не найважливіші на даний момент часу, але через 10-20 років вони стануть основними вимогами до рухомої техніки.

 


За матеріалами: techfuture.ru