У Техасі запрацювала найпотужніша у світі акумуляторна батарея |
Tuesday, 12 February 2013 |
У віддаленому куточку західної частини американського штату Техас, поряд із величезною вітряною електростанцією, розташувалася одна з найбільших акумуляторних батарей на земній кулі, підключення якої відбулося минулого тижня. Ця акумуляторна батарея була побудована компанією Xtreme Power на замовлення американської енергетичної компанії Duke Energy. Ємність нової акумуляторної батареї становить 36 мегават-годин, що дорівнює ємності аналогічної китайської акумуляторної батареї, що знаходиться у провінції Хебей, але нова американська батарея здатна віддати у мережу всю накопичену енергію всього за 15 хвилин часу, що робить її найшвидшою і найпотужнішою батареєю у світі на сьогоднішній день. Акумуляторна батарея Notrees складається з свинцево-кислотних акумуляторних модулів, кожна з яких має розміри, порівнянні з розмірами автобуса. Електроди акумуляторних батарей мають спеціальну форму, що забезпечує максимальну площу їхньої поверхні, що, спільно з численними струмовводами, дозволяє збільшити у кілька разів значення зарядного і розрядного струму.
Призначенням техаської акумуляторної батареї є буферизація енергії, що виробляється розташованою поблизу вітряною електростанцією Notrees, сумарна потужність якої складає 153 МВт. Вітер, як добре відомо, є вельми непостійним, і дуже рідко трапляється так, щоб максимальна сила вітру збігалась у часі з максимальним споживанням електроенергії. Тому така батарея накопичує надлишки електроенергії, коли кількість виробленої вітряною електростанцією енергії перевищує рівень споживаної енергії. Під час пікових навантажень акумуляторна батарея миттєво починає віддавати накопичену енергію споживачам, знижуючи навантаження на теплові електростанції, яким необхідно мінімум 15 хвилин часу для зміни рівня потужності. Акумуляторна батарея електростанції Notrees є першою у черзі систем зберігання енергії, які будуть створені у рамках спільної програми американського Міністерства енергетики (Department of Energy, DOE) і провідних енергетичних компаній, які, як очікується, вступлять у дію протягом цього року.
Більшість інших систем зберігання енергії, що фінансуються Міністерством енергетики, відрізняються від акумуляторних батарей за принципами накопичення енергії. Наприклад, система каліфорнійської компанії Pacific Gas and Electricity Company, ємністю 300 мегават-годин, буде накопичувати енергію у вигляді повітря, закачаного під тиском у порожнини газових кишень, що вже вичерпали свої запаси. А вітрова електростанція поблизу Модесто буде забезпечена системою буферизації на основі проточних цинково-хлоридних акумуляторних батарей, які, заряджаючись, будуть заповнюватися рідким електролітом багаторазового використання.
Джерело: InfoNova.org.ua За матеріалами: dailytechinfo.org
Наступні новини у розділі:
Попередні новини у розділі:
|