Реклама

Фахівці NASA створили найчорніший у світі матеріал

( 4 Голосів, Всередньому: 4.75 із 5 )
Tuesday, 07 December 2010

chornyj_materialФахівці Центру космічних польотів Годдард (Goddard Space Flight Center) створили новий матеріал, що у десять разів чорніший від найчорнішої фарби у світі. В його основі - вуглецеві нанотрубки, вирощені на титановій підкладці.

Незабаром після проведення всіх необхідних випробувань матеріал буде використовуватися для фарбування внутрішніх поверхонь космічних камер і телескопів. Зараз для цих цілей застосовується фарба Z306, також розроблена фахівцями NASA. Однак «чорності» Z306 не вистачає для того, щоб звести нанівець відбиття світла, що потрапляє на бічні поверхні об'єктивів, що у свою чергу приводить до зниження точності вимірювань: до 40% отриманих космічними камерами даних не можуть бути оброблені внаслідок зашумлення зображення.

chornyj_material_big

Створений матеріал дозволить вирішити цю проблему, тому що він поглинає до 99,5% світла, що потрапляє на нього. Вперше фахівці планують застосувати новий матеріал в апараті ORCA (Ocean Radiometer for Carbon Assessment) - інструменті нового покоління, призначеного для вивчення процесів фотосинтезу, що відбуваються у світовому океані.

 

 

За матеріалами: 3dnews.ru