Реклама

Розроблено камеру, здатну знімати процеси ДНК в реальному часі

( 1 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Monday, 06 December 2010

mikroskopЄвропейський консорціум компаній NPL, ST Microelectronics, Делфтського та Единбурзького університетів, розробив надшвидку камеру Megaframe Imager, що здатна записувати зображення з неймовірною швидкістю - один мільйон кадрів за секунду.

З моменту появи твердотільних оптичних сенсорів, таких як у цифрових камерах, спостерігалася тенденція в бік збільшення роздільної здатності при мініатюризації чипів.

Однак важливою характеристикою камери є також кількість кадрів, які чип здатний записувати за певний проміжок часу. Донедавна швидкі камери (тобто ті, які можуть знімати більше 24 кадрів у секунду, необхідних для звичайного відео) використовувалися тільки у вузькоспеціалізованих нішах науки та розваг.

Megaframe Imager використовує надзвичайно чутливий однофотонний лавинний діод, змонтований на одному чипі, що може стати основою нової технології створення наймогутніших біодатчиків і знайде застосування у великій кількості областей людської діяльності.

               lavynnyj_diod

Однофотонний лавинний діод, виготовлений за технологією 0,13 мкм STMicro CMOS

Величезна швидкість відеозйомки відкриває ряд нових можливостей, таких як відеофіксація процесів на клітинному та субклітинному рівні, одержання зображень нейронів, робота з біохімічними датчиками, ДНК- або протеїновими чипами, зйомка автомобільних краш-тестів, астрономічні спостереження з високою чутливістю й ін.

На даний час ДНК-мікрочипи стають важливим інструментом біомолекулярних досліджень. Вони широко використовуються для профілювання експресії генів, діагностики хвороб, виявлення мутацій і судово-медичної експертизи, а також мають великі перспективи в плані створення індивідуальних ліків.

За допомогою Megaframe Imager вченим вже вдалося зняти факти зв'язування вірусного ДНК в режимі реального часу з експозицією протягом 26 секунд. Зйомка проводилася із застосуванням мінімальної кількості флуоресценту.

Нагадаємо, що американські фахівці з Університету штату Каліфорнія минулого року розробили камеру, здатну робити 6,1 знімків за секунду.

 

 

За матеріалами: rnd.cnews.ru