Реклама

Goodyear та NASA розробили шини, які не потрібно накачувати

( 4 Голосів, Всередньому: 4.25 із 5 )
Wednesday, 01 December 2010

pruzhyna_shynaЦі покришки, що складаються з 800 переплетених пружин, отримали нагороду в області досліджень та розробок за свою приголомшливу конструкцію, що не вимагає повітря. Ця нагорода порівнюється з Оскаром для дослідників, які вважають за велику честь бути нагородженими нею. Ці шини були розроблені НАСА та компанією по виробництву автомобільних покришок Goodyear і задумувалися для застосування в складних дорожніх умовах і навіть на Місяці. У минулому, місячні покришки були всього лише гумою, що погано справлялася з холодом, спекою та сонячною радіацією. Нова розробка, дозволяє забути про ці проблеми.

Ці пружинні покришки, не тільки контурно огинають поверхню, по якій вони котяться. Енергія, що деформувала покришку, повертається, коли пружини відскакують назад. Дослідник НАСА Вівак Асані, заявив, що у цих покришок немає "єдиної точки нанесення фатальних ушкоджень. Я маю на увазі, що сильний удар, який викликав би прокол і здуття пневматичної шини, пошкодить всього одну пружину з 800. Поряд із такою надлишковістю, покришка поєднає у собі загальну твердість із пружністю, що дозволяє позашляховикам їхати швидше по горбистій місцевості з відносно малою кількістю вібрації, що передається на транспортний засіб".

pruzhyna_shyna_big_1

Goodyear є однією з найбільших у світі компаній по виробництву шин. У ній налічується 7000 працівників, 56 заводів і офісів, що розташовані в 21 країні світу.

pruzhyna_shyna_big_2

 

 

За матеріалами: globalscience.ru