Реклама

Винахід року допоможе з озелененням планети

( 4 Голосів, Всередньому: 3.75 із 5 )
Saturday, 27 November 2010

waterboxxВинаходом року за версією журналу Popular Science став Waterboxx, що дозволяє розводити сади навіть у безплідній пустелі та на схилах гір, де неможливий традиційний полив. Отже, за що ж полюбився експертам по наукових відкриттях Waterboxx?

По-перше, простотою своєї конструкції. У початковому варіанті для його виготовлення використовувався поліпропілен, що має властивість розчинятися протягом 10 років. Зараз з'явилася друга модифікація з біополімерних матеріалів, які також згодом перетворюються в поживні речовини.

По-друге, це функціональність, завдяки якій Waterboxx ще називають «безполивним інкубатором рослин». Основна властивість даного пристрою, це здатність збирати та утримувати в собі вологу, поступово, невеликими порціями зволожуючи ґрунт навколо саджанця, у той же час не даючи волозі випаровуватися. Крім того ємність підтримує стабільну температуру навколо кореневої системи та захищає її від бур'янів і гризунів.

Польові випробування, проведені в різних куточках землі, підтвердили ефективність Waterboxx. Зокрема, з висаджених у Сахарі в такий спосіб рослин прижилися 88%, у той час як зазвичай цей показник становить всього 10%.  Вартість 10 подібних інкубаторів складає $275.

 

 

 

За матеріалами: scienceblog.ru