Реклама

Європа та Америка побудують один спільний марсохід замість двох окремих

( 4 Голосів, Всередньому: 4.75 із 5 )
Monday, 11 April 2011

марсохід 2018На недавній нараді на вищому рівні, що відбувалося в Каліфорнії, НАСА та ЄКА вирішили в 2018-му році послати на Марс один марсохід замість двох, як передбачалося раніше.

Попередня ідея полягала в тому, що один із марсоходів, європейський ExoMars, буде оснащений буром і займеться в основному підґрунтовими дослідженнями. Другий марсохід, Max-C, виготовлений силами НАСА, буде працювати з ним у тандемі, але займеться пошуками цікавих зразків ґрунту на поверхні для того, щоб пізніше відіслати їх на Землю. Фінансові проблеми обох космічних агентств змусили їх переглянути свої плани і зупинитися на варіанті з одним марсоходом, виготовленим спільно.

marsohid_2018_big1

Марсоходи, від яких довелося відмовитися

marsohid_2018_big1

Новий марсохід "два в одному"

Основна робота у його виготовленні все-таки припаде на Європу, оскільки робити його передбачається саме там. Він буде більшим, ніж кожний із раніше запропонованої пари "ExoMars - Max-C", на його платформі розміститься суміш американських і європейських приладів і інструментів. НАСА, у свою чергу, повинне буде забезпечити ракету для транспортування марсохода на орбіту та корабель-носій, що доставить його на поверхню Марса. Оскільки домовленість на нараді в Каліфорнії носить попередній характер, безліч технічних деталей залишились непроясненими. Оскільки програма досліджень 2018-го року залишилась колишньою, вмістити в одному марсоході всі можливості обох попередніх буде складним завданням. Також залишилася без змін програма 2016 року, відповідно до якої НАСА та ЄКА запустять до Марса ще один орбітальний корабель.

Найбільше від цієї зміни виграє НАСА. Досить того, що його витрати знизяться з 2,5 млрд дол. до 1 мільярда, так воно ще по-справжньому і не приступало до розробок Max-C, тоді як Європа свій марсохід розробила досконально і готова будувати його прямо зараз. А в Європи більші грошові труднощі. Поки на обидва проекти - 2016 і 2018 р. - намічено витратити 850 млн євро, причому головним чином платити за це будуть Велика Британія та Італія. А цього бюджету, по спільному переконанню, не вистачить не тільки на попередній, вже відкинутий, проект, але й на новий, з будівництвом всього одного великого марсохода.

 

 

За матеріалами: rnd.cnews.ru