Реклама

Астрофізики розрахували точну швидкість розширення Всесвіту

( 7 Голосів, Всередньому: 4.43 із 5 )
Saturday, 26 March 2011

ВсесвітУ 1998 році, вчені відкрили, що Всесвіт не тільки розширюється, але й робить це з усе більш великою швидкістю. Використовуючи для обчислень яскравість певного типу зірок і наднових зірок, вони змогли розрахувати точне значення прискорення Всесвіту, котре відбувається в міру його росту. Звичайно, це відбувається дуже й дуже швидко. 

То з якою швидкістю розширюється Всесвіт?

Всесвіт розширюється зі швидкістю 73.8 кілометрів за секунду на кожні 3.26 мільйони світлових років, плюс-мінус 2.4 кілометри, відповідно до дослідження, опублікованого в Astrophysical Journal.

Як це розшифрувати?

Розширення простору означає, що галактики віддаляються від нас. Чим далі вони йдуть, тим швидше рухаються. Відповідно до цього рівняння, галактика, що знаходиться на відстані в 3.26 мільйони світлових років від нас - або на відстані в один мегапарсек - віддаляється зі швидкістю в 73.8 кілометрів за секунду. Галактика, на відстані у два мегапарсеки, віддаляється у два рази швидше і так далі.

Про що це говорить нам?

"Це ще один доказ того, що Всесвіт розширюється", - каже Філ Плейт із журналу Discover. Деякі теоретизували, що спостережувані нами свідчення розширення - всього лише ілюзія, викликана розташуванням нашої галактики в гігантській пустоті. Але безпрецедентна точність даних вимірювань, дозволила відкинути так звану "теорію пустоти". Тепер всі сили можна направити на вивчення того, що змушує Всесвіт розширюватися.

Що думають вчені про розширення Всесвіту?

Темна енергія. Таку назву вчені дали тій таємничій силі, що змушує Всесвіт розширюватись, замість того, щоб стискуватися під дією гравітаційного притягання. Зрозуміти цю "незвідану та невловиму силу відштовхування" - заповітна мета астрофізиків.

 

 

За матеріалами: globalscience.ru