Реклама

Камера, що знімає 6,1 млн. кадрів за секунду

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Thursday, 30 April 2009

Video_CameraНайбільш швидка на сьогодні цифрова камера, яка знімає 6,1 мільйона кадрів у секунду, розроблена фізиками з Університету штату Каліфорнія, США. За розрахунками творців, пристрій здатний знімати один кадр відео кожні 163 наносекунди.

Така камера, за припущенням розробників, може найбільш широке застосування для вивчення швидких і непередбачуваних процесів: від горіння і вибуху до комунікації між клітинами.

Як зазначили американські фізики, швидкість роботи їх пристрою майже в шість разів вища, ніж у кращого з існуючих аналогів. Фахівці також пояснили принцип роботи камери: спочатку об'єкт опромінюється імпульсами інфрачервоного випромінювання (при цьому різні частини об'єкта, який вивчається, виявляються висвітлені випромінюванням з різною довжиною хвилі), потім відбите світло пропускається через спеціальний оптоволоконний кабель, який змушує електромагнітні хвилі різної довжини рухатися в ньому з різною швидкістю .

Отриманий світловий потік посилюється і відправляється на фотодетектор. Потім дані, отримані детектором, аналізуються і за допомогою спеціальної програми перетворюються у зображення, продовжують фізики.

Дослідники заявили, що нова технологія володіє кількома перевагами в порівнянні з вже існуючими. Так, наприклад, у роботі камери бере участь лише один детектор (у звичайній цифровій камері доводиться аналізувати електричні сигнали з цілого двовимірного масиву детекторів). Саме тому, зазначають вчені, їм вдається домогтися настільки високої швидкості зйомки.

Однак поки що вченим вдалося отримати зображення, в якому всього 2500 пікселів. За словами дослідників, цю проблему можна подолати, використовуючи більш дорогі матеріали у виготовленні камери.

Нагадаємо, раніше компанія Microsoft створила 55-кілограмову цифрову фотокамеру UltraCamXp, здатну робити 196-мегапіксельні знімки.

 

Джерело: novynar.com.ua