Реклама

Створено оптоволоконну технологію, що передає більше 100 терабіт за секунду

( 4 Голосів, Всередньому: 4.75 із 5 )
Saturday, 30 April 2011

оптоволокноДві незалежні команди дослідників, використовуючи різні методи, створили оптоволоконні кабелі, швидкість передачі інформації яких перевищує 100 терабіт за секунду. Цього достатньо, щоб за секунду передати відео високої роздільної здатності, на безперервний перегляд якого пішло б три місяці.

Одна група домоглася таких швидкостей завдяки зміні властивостей світла, інша - за допомогою створення нових каналів у самому волокні. В результаті застосування першого методу в лабораторії компанії NEC вдалося передати 101,7 терабіта за секунду на відстань 100 миль, об'єднавши пульси 370 лазерів в один пульс, що дійшов до кінцевого ресивера.

Кожен лазер випромінював світло трохи відмінної частоти в інфрачервоному спектрі, також відрізнялася амплітуда і полярність пучків. Таким чином, навіть незважаючи на об'єднання всіх 370 пучків в один, кожний з них міг кодувати власний пакет інформації, які потім розпаковувалися окремо в кінцевій точці.

Інший підхід, що був застосований у Японському національному інституті інформаційних і комунікаційних технологій, був ще швидшим, проте набагато простішим. Стандартний оптоволоконний кабель має один канал для передачі даних, тому дослідники логічно вирішили, що 7 каналів будуть передавати ще більший обсяг інформації. У ході експериментів вдалося досягти швидкості 109 терабіт за секунду, або 15,6 терабіта на один канал.

Звичайно, до комерційної реалізації результатів досвідів ще дуже далеко. Незважаючи на те, що всесвітній інтернет-трафік щорічно збільшується на 50 відсотків, такі обсяги значно перевищують існуючий попит.

 

 

За матеріалами: iscience.ru