Реклама

Raspberry Pi - найменший та найдешевший комп'ютер у світі

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Monday, 09 May 2011

RaspberryPiRaspberry Pi є найменшим на сьогоднішній день комп'ютером, проте він має достатню функціональність, яка забезпечує виконання більшості звичайних завдань, які виконує на комп'ютері середньостатистичний користувач. 

Маючи розміри, небагато переважаючі розміри звичайного накопичувача на Flash-пам'яті, у побуті "флешки", цей комп'ютер має процесор ARM 11 з тактовою частотою 700 Мгц, порти USB і HDMI та здатний працювати під керуванням операційної системи Ubuntu Linux. Комп'ютер Raspberry Pi є дітищем Девіда Бребена (David Braben) і його друзів, які є фахівцями в області комп'ютерних ігор.

RaspberryPi_big2

У той час, як на знімку можна розглянути процесор, порти USB і HDMI, на сайті проекту опублікований перелік інших характеристик цього комп'ютера. В його склад входять 128 МБ пам'яті SDRAM, відеоадаптер з підтримкою OpenGL ES 2.0, здатний до апаратного декодування відео 1080p HD і композитний вихід, що має, слот для карт пам'яті і гніздо розширення, у яке можуть бути підключені додаткові пристрої, такі як мережеві модулі або модулі бездротового зв'язку. На наведеному знімку саме в цей слот підключена 12-мегапіксельная камера.

RaspberryPi_big1

Бребен і його команда збираються налагодити масовий випуск комп'ютера Raspberry Pi, при цьому, його вартість для кінцевого споживача буде становити порядку 25 доларів. Додати сюди ще трохи, вартість SD-карти пам'яті на 16 Гб, вартість USB-хаба, і в розпорядженні користувача з'явиться повноцінний комп'ютер, що є досить потужним, враховуючи його габарити.

 

 

За матеріалами: dailytechinfo.org