Реклама

Intel створила революційні транзистори із тривимірною структурою

( 5 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 13 May 2011

3D процесорIntel оголосила, що компанія в черговий раз знайшла спосіб зробити комп'ютерні чипи швидшими, економічнішими та компактнішими та забезпечити виконання "закону Мура" на найближче майбутнє.

Транзистори на комп'ютерних чипах, починаючи від ПК і закінчуючи смартфонами, по своїй глибинній структурі практично не змінилися з 1959 року, коли Роберт Нойс, один із засновників Intel і Джек Кілбі з Texas Instruments, незалежно один від одного винайшли інтегральні мікросхеми, які стали базовими будівельними блоками електронних пристроїв у нашій інформаційній ері.

Транзистори аж до сьогоднішнього дня залишалися плоскими. Але як будівельна компанія, що створює хмарочоси для максимізації прибутку з обмеженої ділянки землі, Intel вирішила зробити транзистори тривимірними. Коли електронні перемикачі на чипі скомпоновані так тісно, що відстань між ними доходить до десятків атомів, доводиться робити чипи об'ємними, щоб ефективніше використовувати весь доступний простір.

Хоча компанія поки не розкрила всіх технічних деталей своїх нових процесорів, але вже відомо, що нові чипи будуть на 37 відсотків швидше при низьковольтних обчисленнях і дозволять знизити споживання енергії на 50 відсотків.

Intel на даний момент використовує фотолітографічний технологічний процес для виготовлення чипів, при якому найдрібніші деталі чипа сягають 32 нанометрів. Даний рівень був досягнутий в 2009 році. Для порівняння, розмір червоного кров'яного тільця - 7500 нанометрів, а молекулярного ланцюжка ДНК - 2,5 нанометрів. "Цього року Intel має намір досягти 22-нанометрового техпроцесу", - розповів Марко Бор, що контролював розробку наступного покоління більш компактних транзисторів в Intel.

Інженери компанії заявляють про свою впевненість у тому, що зможуть розробити, щонайменше, 10-нанометрове покоління, що, як очікується, відбудеться у 2015 році.

Така заява, за словами Бора, є свідченням того, що найбільший виробник чипів у світі не сповільнив темп подвоєння числа транзисторів кожні два роки, що відомо під назвою «закон Мура».

 

 

За матеріалами: globalscience.ru