Реклама

Створення рухомих 3D-голограм, як у "Зоряних Війнах", стало можливим

( 7 Голосів, Всередньому: 4.29 із 5 )
Friday, 05 November 2010

3D-hologramaАмериканські вчені розробили спосіб отримувати тривимірні зображення об'єктів, що рухаються, у режимі реального часу (такі ж, як було показано у кінострічці Джорджа Лукаса "Зоряні війни"), причому для перегляду не потрібне спеціальне обладнання на зразок окулярів. Робота дослідників була винесена на обкладинку журналу Nature, а коротко вона описана в прес-релізі університету штату Арізона.

Створена вченими технологія заснована на використанні нового фотореактивного матеріалу, що дозволяє оновлювати голограми кожні дві секунди. У підсумку зображення змінюється досить швидко для того, щоб у спостерігача створювалося відчуття, що він стежить за діями у реальному часі.

Для запису зображення використовуються кілька камер, які "дивляться" на об'єкт під різними кутами (чим більше камер, тим більше чіткою та реалістичною буде кінцева проекція). Отримана з камер інформація кодується й видається у формі коротких лазерних імпульсів, які взаємодіють із випромінюванням іншого лазера, що працює як "нульовий рівень". Результат взаємодії записується на пластину, покриту фотореактивним полімером. Кожний імпульс лазера відповідає окремому "гогелю" (скорочення від англійського holographic pixel, що означає "голографічний піксель") - тобто тривимірному пікселю.

Створене голографічне зображення зникає через декількох хвилин або секунд залежно від умов експерименту. Нове зображення, що записується на ту ж пластину, також повністю стирає старий варіант.

Для відтворення запису необхідний покритий полімером 3D-екран, оснащений описаною вище системою лазерів. Голографічні зображення можна передавати по інтернету, якщо швидкість з'єднання це дозволяє. Поки дослідники продемонстрували свою технологію на екрані діагоналлю 10 дюймів (25,4 сантиметри), однак, за їхніми словами, у лабораторії вже був успішно проведений тест для 17-дюймового екрана (43,2 сантиметри).

 

 

За матеріалами: lenta.ru