Реклама

Найменша в світі лампа розжарювання складається всього з однієї нанотрубки

( 3 Голосів, Всередньому: 4.33 із 5 )
Thursday, 07 May 2009

lampa_rozzharФізики з Університету Каліфорнії в Лос-Анджелесі розробили найменшу в світі лампу розжарювання. Розробка настільки мала, що побачити її неозброєним оком майже неможливо, роздивитися лампу можна лише тоді, коли вона горить, та й то зір для цього повинен бути відмінним.


За словами творців мікро-новинки, лампа має ширину всього в 100 атомів, а складається вона з єдиної вуглецевої нанотрубки. Коли мікроскопічна лампочка горить, то неозброєним оком можна помітити лише малюсіньку й досить тьмяну крапку, яка світиться.

Створена лампа працює за тим же принципом, що й традиційна лампа розжарювання, тільки нитка цієї лампи в 100 000 разів тонша та у 10 000 разів коротша традиційної нитки розжарювання.

У багатьох може виникнути запитання: навіщо ж вести розробки в області традиційних ламп розжарювання, коли весь цивілізований світ відмовляється від них на користь більш економічних джерел освітлення, які до того ж більш дешеві? Тут, як говорять дослідники, розмір має значення...

Мікро-лампа досить велика для того, щоб фіксувати наявність статичної електрики на тих чи інших надчутливих приладах. З іншого боку, її виробництво - це чистої води нанотехнології, робота з якими завжди починається із простих речей і йде до складних. "Строго кажучи, такі прилади є нанопрототипами більш звичних нам об'єктів макросвіту. Наша мета - зрозуміти як працюють фізичні закони, в тому числі закон Планка, стосовно до об'єктів наносвіту", - говорить розробник Кріс Ріган.

На думку Рігана, дана система є хорошим об'єктом для дослідження, оскільки перебуває на стику двох наук, а крім того, вуглецева трубка, використовувана як нитка рохжарювання, має виняткову температурну стабільність при настільки малих розмірах.

 

За матеріалами: cybersecurity.ru