Реклама

Аерографіт - найлегший твердий матеріал з існуючих на сьогодні

( 5 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Thursday, 19 July 2012

аерографітНімецькі дослідники з Гамбурзького Технологічного університету (Hamburg University of Technology) і університету Кіля (University of Kiel) створили аерографіт - матеріал із настільки низькою густиною, що виникають сумніви у тому, чи існує він насправді.

Щільність аерографіта становить 0,2 міліграми на кубічний сантиметр. Для порівняння, щільність аерогеля становить близько 4 мг/см3, а щільність металевої мікро-решітки - 0.9 мг/см3. Аерографіт складається на 99.99 відсотки з повітря, весь інший об'єм цього матеріалу займає сітка з порожніх вуглецевих трубок, вирощених на нано- та мікрорівні. "Грудка" із цих вуглецевих трубок, які не слід плутати з вуглецевими нанотрубками, виглядає як чорна, абсолютно непрозора губка, незважаючи на неймовірно низьку щільність даного матеріалу.

Незважаючи на такий "тендітний" вигляд аерографіта, він має досить вражаючі механічні властивості. Цей матеріал можна стиснути у 1000 разів, після чого він повністю відновить свою початкову форму. Матеріал може утримувати на своїй поверхні предмет, у 40 тисяч разів важчий за сам матеріал. До речі, цей показник у 35 разів вище, ніж аналогічний показник в аерогеля.

аерографіт

Аерографіт був створений німецькими дослідниками, які займалися пошуками нових типів матеріалів для електродів акумуляторних батарей великої ємності. Але, ефективна поверхня аерографіта вже у кілька разів перевищує вимоги до електродів акумуляторних батарей і на основі цього матеріалу можна буде створювати не просто акумулятори, а суперконденсатори, пристрої акумулювання електричної енергії нового покоління.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org