Реклама

Створено високоефективний сплав для перетворення тепла в електроенергію

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 28 June 2011

сплавВчені створили сплав, що володіє незвичайними властивостями: він не проявляє ніяких магнітних властивостей, поки його температура не стане вище граничної, після чого стрибкоподібно їх набуває. Такий матеріал може бути використаний для безпосереднього перетворення тепла в електрику.

У сплав увійшли нікель, кобальт, марганець і олово. Щоб створити цей незвичайний матеріал, дослідникам довелося поєднувати елементи на рівні окремих атомів. І зусилля, очевидно, були того варті.

Заропонована схема перетворення енергії така: джерело тепла нагріває матеріал, що знаходиться в зовнішньому магнітному полі. Як тільки поріг буде пройдений, матеріал набуде магнітних властивостей і намагнітиться, що змінить сумарне магнітне поле. Також в установці є котушка, у якій зміна магнітного поля призведе до появи ЕРС (за законом Фарадея).

Такий незвичайний сплав був створений вченими з Університету Мінесоти. Вони сподіваються, що цей механізм перетворення тепла в електрику може бути використаний для збільшення ККД автомобільних двигунів, які виділяють багато тепла, яке витрачається даремно. Але для цього ще потрібно придумати ефективний спосіб "зациклення" процесу.

 

 

За матеріалами:  rnd.cnews.ru