Реклама

LG розробила повноцінний гнучкий кабельний літій-іонний акумулятор

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 31 August 2012

гнучкий літій-іонний акумулятор від LGОдна з найбільших хімічних компаній у світі LG Chem, що входить у конгломерат LG, розробила кабельний літій-іонний акумулятор, діаметром усього у кілька міліметрів. Безпрецедентна гнучкість дозволяє зав'язувати його у вузли, носити у вигляді браслета або вплітати у текстильні вироби.

Створення цього акумулятора починається зі створення анода, шляхом покриття сплавом нікелю з оловом (Ni-Sn) тонких ниток мідного проводу. Потім, ці нитки скручуються разом і щільно обертаються навколо стрижня діаметром 1,5 мм. Стрижень забирають, і залишається сильна пружина. Далі, алюмінієвий провід обертають навколо пружини і протягають крізь суспензію літій оксиду кобальту, що покриває алюмінієвий провід і стає катодом. Нарешті, ця анод-катодна пружина покривається захисним зовнішнім шаром, всередину якого заливається електроліт, що стає завершальним штрихом створення акумулятора.

Гнучкі акумулятори створювалися і раніше, але всі вони були стандартними, плоскими, пошаровими пристроями, створеними з далеко не оптимальних матеріалів, таких як полімери. А це значить, що їхня енергетична ємність залишає бажати кращого, і гнуться вони не краще тонкого пластикового листа. На відміну від них, акумулятор від LG Chem володіє тим же вольтажем і енергетичною ємністю, що й акумулятори смартфонів, але при цьому є тонким і надзвичайно гнучким. У ході випробувань, iPod Shuffle працював протягом 10 годин на енергії, що поставлялася зав'язаним у вузол кабельним акумулятором від LG Chem довжиною 25 см. Компанія поставила за мету почати масове виробництво цієї новинки у 2017 році.

гнучкий літій-іонний акумулятор від LG

На даний момент, саме акумулятори стали найбільшою перешкодою на шляху впровадження потужних обчислювальних систем у оточуючі нас предмети побуту. У той час як з'являються транзистори з розміром всього у декілька атомів, і процесори, що здійснюють мільярди операцій за секунду споживаючи всього кілька ват, громіздкі акумулятори сильно обмежують форму та розміри створюваних пристроїв. З розв'язанням даної проблеми, ринок захлисне ціла хвиля нових форм-факторів.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: extremetech.com