Реклама

Створено гнучку акумуляторну батарею з функцією самопідзарядки

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Monday, 27 August 2012

гнучка батарея з функцією самопідзарядкиДеякі зміни конструкції літій-іонної акумуляторної батареї дозволили реалізувати функцію самопідзарядки цієї батареї. Енергія, що заряджає акумулятор, виробляється у ті моменти, коли корпус батареї зазнає стискання, згинання чи іншого механічного впливу. Такий винахід може стати основою створення у майбутньому нового класу гнучкої портативної електроніки, що зможе заряджати власні акумулятори, підтримуючи себе завжди у робочому стані.

Для того, щоб реалізувати функцію самопідзарядки, дослідники з Технологічного інституту Джорджії забрали розділювальний бар'єр, що зазвичай використовується для відділення двох електродів літій-іонної акумуляторної батареї. Заміною цьому бар'єру стала тонка плівка, виготовлена з переплетених нанотрубок, що має п'єзоелектричні властивості.

П'єзоелектричні пристрої зазвичай використовуються для перетворення кінетичної енергії руху в електричну енергію, якою вже можна заряджати акумуляторні батареї. Помістивши п'єзоелектричний матеріал між електродами акумуляторної батареї, дослідникам вдалося уникнути необхідності подвійного перетворення вироблюваної енергії. У такому випадку кінетична енергія відразу перетвориться у хімічну енергію, що накопичується акумулятором.

гнучка батарея з функцією самопідзарядки

Для того, щоб продемонструвати працездатність технології дослідники виготовили акумулятор, що самозаряджається, у вигляді традиційної "таблетки", яка була закріплена на підошві взуття. Виробленої п'єзоелектричним матеріалом енергії при ходьбі виявилося цілком достатньо, щоб досить швидко повністю зарядити акумулятор. Зараз дослідники працюють над вдосконаленням технології, завдяки чому з'являться більш ефективні акумуляторні батареї, що самозаряджаються, які будуть мати електричний потенціал, достатній для живлення малогабаритних електронних пристроїв.

Результати досліджень і опис конструкції гібридної акумуляторної батареї, що самозаряджається, були описані в останньому випуску журналу Nano Letters.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org