Реклама

Величезний 3D-принтер "надрукує" справжній двоповерховий будинок за 20 годин

( 8 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 10 August 2012

3D-принтер, "друк" будинкуТехнології тривимірного друку все більше і більше входять у навколишній світ. Але, звичайні тривимірні принтери використовуються для того, щоб виготовляти невеликі предмети, деталі механізмів чи самі механізми. А для того, щоб виготовляти великі об'єкти, потрібні величезні тривимірні принтери. Одним із таких принтерів є система Contour Crafting, розроблена дослідниками з університету Південної Каліфорнії, що може "надрукувати" двоповерховий житловий будинок не більше, ніж за 20 годин часу.

В основі системи Contour Crafting лежать всі ті ж технології тривимірного друку, але реалізовані у великому масштабі. Contour Crafting чимось нагадує підйомний кран, що нависає над місцем будівництва. За допомогою своєї "друкуючої головки" Contour Crafting вибудовує стіни будинку, викладаючи шари швидкозастигаючого бетону. Але цим справа не обмежується, спеціальні пристрої дозволяють системі виконувати монтаж трубопроводів для води, газу, опалення та прокладати електричну проводку.

Після завершення роботи системи Contour Crafting залишається майже закінчений будинок, що вимагає лише установки вікон, дверей і проведення внутрішніх оздоблювальних робіт. Додаткові інструменти системи Contour Crafting дозволяють здійснити фарбування зовнішніх стін і вкласти черепицю на дах будинку.

Професор Бехрох Хошневіс (Behrokh Khoshnevis) говорить, що використання систем типу Contour Crafting дозволить швидко і якісно будувати відносно дешеве житло. Це буде досягнуто за рахунок меншої вартості робочої сили та за рахунок зниження ризиків одержання травм робітниками-будівельниками у ході проведення робіт. Особливо цінною система Contour Crafting буде для країн, що розвиваються, і для районів, які постраждали від стихійного лиха.

Оскільки конструкція споруджуваного будинку визначається винятково комп'ютерною програмою, то досить неважко кількома кліками «мишки» внести досить кардинальні зміни у проект. Це дозволить дещо змінювати проект навіть під час будівництва, у результаті чого виходить будинок, відмінний від будинків, що розташовані поруч. Крім будівництва простого та дешевого житла, технології Contour Crafting можуть з успіхом використовуватися для будівництва елітного житла та навіть великих будинків, включаючи виробничі приміщення.

У нижчеподаному відеоролику Ви можете побачити мультиплікацію, що демонструє всі етапи будівництва будинку за допомогою системи Contour Crafting. Власне сам процес «друку» детально показується починаючи з 4 хвилини 30 секунди відео.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org