Реклама

Гіпсокартон із капсулами парафіну дозволить обійтись без кондиціонера влітку

( 3 Голосів, Всередньому: 4.67 із 5 )
Saturday, 04 August 2012

гіпсокартон із парафіномДослідники з Політехнічного університету Мадрида (Іспанія) розробили новий вид гіпсокартону, який на 45% складається з... капсульованого парафіну. При підвищенні температури вдень парафін змінює фазовий стан, стаючи рідким і поглинаючи надлишкове тепло. Вночі, при охолодженні тепло знову виділяється у приміщення, що мінімізує коливання температур.

Мікрокапсули з парафіном рівномірно розподілені всередині 15-міліметрового листа гіпсокартону, що дозволяє йому зберегти відповідність нормам ЄС і національного іспанського законодавства по міцності, одночасно вносячи величезний внесок в енергоефективність будинку.

Як запевнюють розробники, теплоємність шару нового гіпсокартону з парафіном всередині товщиною у 1,5 см дорівнює теплоємності 15-сантиметрової цегляної кладки.

гіпсокартон із парафіном

Новий матеріал для обшивки внутрішніх стін навіть в умовах центральної Іспанії та без систем клімат-контролю дозволив зберегти у приміщенні прийнятну температуру. (Ілюстрація UPM.)

У сучасній Європі тепловий опір стін регулюється загальноєвропейськими та національними будівельними кодексами. Одне лихо – тепловий опір найкраще забезпечують пінополістирол і мінеральна вата, а ось теплоємність у них прямує до нуля. Так, тепло у жаркий літній день не проникає крізь стіни, однак сонячні промені, що потрапляють у вікно, нагрівають повітря у закритому приміщенні досить швидко. Щоб компенсувати це, потрібна теплоємність, якою володіє цегла, але нею при виробництві внутрішніх стін житла давно не користуються. Новий гіпсокартон, що є майже наполовину парафіном, застосовується саме для внутрішньої обробки приміщень - там, де теплоємність і потрібна найбільше.

У ході експериментів (іспанським літом) розробники так і не змогли досягти температури вище 30 °С всередині приміщення, та і та була можлива лише опівдні біля вікна на південній стороні, куди падали сонячні промені (для чистоти експерименту жалюзі і штори не застосовувалися). В інших випадках температура не піднімалася вище 27 °С. Іншою позитивною стороною виявилося те, що навіть у найхолодніші ночі травня вона не падала нижче 20 °С: парафін, який розтанув вдень, поступово віддаючи тепло приміщенню, до кінця ночі повністю затвердівав.

За розрахунками дослідників, встановлення такого гіпсокартону дозволяє щонайменше на 40% знизити витрати на кондиціювання приміщень, навіть якщо метою стає підтримання у ньому постійних 22 °С. Якщо ж температура у діапазоні 20-27 °С комфортна для мешканців будинку, то, вони вважають, що встановлення такої внутрішньої стіни дозволяє зовсім обходитись без систем клімат-контролю.

Помітимо, що ідея введення капсул парафіну у гіпсокартон не нова. У тій же Іспанії навіть є один виробник, що випускає подібний матеріал, однак у його розробці парафіну по об'єму всього 26%, і теплоємність такого гіпсокартону майже вдвічі нижча; до того ж він використовує іншу марку парафіну - з меншою питомою теплоємністю.

При цьому, запевняють дослідники, подальше підвищення вмісту парафіну недоцільне по одній простій причині: у випадку пожежі зі стінами, що складаються на 45 і більше відсотків з парафіну, буде непросто. Ні, парафін не загориться, але, на жаль, різко знизить міцність гіпсокартону, що перевірено у ході відповідних випробувань.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: science.compulenta.ru