Реклама

Для розвідки використовуватимуться жуки-кіборги

( 2 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Friday, 30 January 2009

Rhino_BeetleВчені із Каліфорнійського Університету, Берклі на конференції MEMS 2009, що проходила у італійсьому містечку Соренто (Sorrento), продемонстрували технологію, що дозволяє контролювати поведінку живих комах на відстані за допомогою радіозв’язку.

Контроль над рухами крил та деяких інших частин тіла жука-носорога (а саме його вчені вибрали у якості піддослідного) здійснюється за допомгою шести вживлених електродів, що отримують інформацію по радіозв’язку. Науковці обладнали жука цілою низкою електропристроїв, таких як мікроконтроллер, модуль радіозв’язку, модуль, що посилає сигнали по електродам та батарея.

Усі ці пристрої (включаючи батарею) важать всього 1.3г. А так як жуки-носороги можуть переносити близько 3г грузу, залишається істотний запас корисного навантаження, що може бути використане для мініатюрних сенсорів, відеокамер, мікрофонів та іншого обладнання.

beetle

(Натисніть для збільшення)

З якою метою університет проводить такого роду дослідження? Враховуючи той факт, що вони фінансувалось Аге́нтством передови́х оборо́нних дослідни́цьких прое́ктів (DARPA) (Defense Advanced Research Projects Agency) США, результати досліджень можуть бути використані у військових цілях.

Дослідники вже успішно розробили дистанційно керованих пацюків, акул і навіть голубів, проте комахи значно краще підходять для розвідки, завдяки своїм малим розмірам.

Кінцевою метою даного дослідження є використання власних органів чуття комах (очі та інші) для збору інформації, використовуючи енергію самої комахи.